Adet Geciktirici Hap Fiyatı 2023 | Primolut, Noretisteron, Tarlusal…

Yazar: Hacer Tarih: 08.12.2023
Adet Geciktirici Hap Fiyatı

Kadınlar bazı günlerde her ay düzenli olarak oldukları adetlerini geciktirmek isteyebilirler. Bu tarz durumlarda ilk başvurdukları yöntem adet kesici ilaç olmaktadır. Peki, adet geciktirici hap fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu? Sizler için açıkladık!

İlaçla adet geciktirme genellikle acil durumlar veya özel etkinlikler için tercih edilmektedir. Bunun için kullanılan ilaçlar östrojen ve progesteron hormonlarını içerdikleri için adet döngüsünü geciktirmeye yardımcı olmaktadırlar. Biz de bu yazımızda sizlere adet geciktirici fiyat konusunda bilgi vereceğiz.

Yazı içerisinde regl geciktirici hap fiyat ne kadar, Primolut hap fiyat gibi konulara değindik. Adet geciktirici hap fiyat konusuna ek olarak bu hapın kullanımıyla ilgili diğer detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. O halde adet geciktirici ilaç fiyatı 2023 yılında ne kadar? İnceleyelim…

Adet Geciktirici İlaç İsimleri Nelerdir?

Adet Geciktirici İlaç İsimleri
Adet Geciktirici İlaç İsimleri

Adet geciktirici ilaç isimleri, pek çok kadın tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Adet geciktirici hap fiyatı isimleri konusuna geçmeden önce şunu hatırlatmakta fayda olacaktır: Adet geciktirici kullandığınızda bir sonraki ay da reglinizin gecikme durumu olabilir ve normalden daha ağrılı bir regl dönemi yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Aşağıdaki listeden adet geciktirici ilaç isimleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte en iyi adet geciktirici hap isimleri şunlardır:

 • Primolut
 • Noretisteron
 • Tarlusal

Önerilen İçerik: Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Adet Geciktirici Hap Fiyatı 2023 – GÜNCEL!

Adet Geciktirici Hap Fiyat
Adet Geciktirici Hap Fiyat

Son dönemde ilaç fiyatlarına gelen zamlardan sonra kadınlar adet geciktirici ilaç fiyatlarını merak ediyor. Günümüzde Primolut ve Tarlusal en çok kullanılan ilaçlardandır. Fiyatlarını detaylı olarak aktardık.

Adet geciktirici hap fiyatı 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

İlaçFiyat
Primolut N 5 MG 30 Tablet94,41 TL
Tarlusal 5 MG 12 Tablet61,83 TL
NoretisteronSatışı Yok
Adet Geciktirici İlaç Fiyatları

Primolut Fiyatları 2023

Primolut; düzensiz, ağrılı ve şiddetli adet dönemlerinde, endometriozis ve adet kanamasının ertelemesinde kullanılan beyaz renkte bir ilaçtır. Ağızdan alınan bu ilaç doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. Hamileyseniz, emziriyorsanız ve kan dolaşımı ile ilgili bir rahatsızlığınız bulunuyorsa kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.

Kadınlarda yer alan rahim iç tabakasındaki doku üzerinde koruyucu ve kanamayı engelleyici etki gösteren Primolut adet geciktirici fiyatı pek çok kadın tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Adet geciktirici hap Primolut fiyatı ile ilgili bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. İşte Primolut reçetesiz fiyatı:

 • Primolut-n 5 MG 30 Tablet: 94,41 TL

Primolut Prospektüs ile daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Adet geciktirici hap fiyatına Noretisteron ile devam edelim…

Noretisteron Adet Geciktirici Fiyat Ne Kadar?

Noretisteron, bir tür progesteron hormonudur. Adet geciktirici özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden Noretisteron fiyat konusu merak edilmektedir. Türkiye’de bu ilacın şu an için satışı bulunmamaktadır. Fakat adet geciktirici ilaçların içerisinde yer alan bir etken madde olduğu da bilinmektedir.

Yer aldığı adet geciktirici ilaçlardan birisi Primolut adet kesici ilaçtır. Bu yüzden Noretisteron adet geciktirici fiyat konusu ile ilgili bilgi vermek ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Tarlusal Adet Geciktirici Fiyat Ne Kadar?

Tarlusal Fiyat
Tarlusal Fiyat

Tarlusal; aşırı östrojen salgılanmasından kaynaklanan şiddetli veya düzensiz adet kanamaları ve diğer adet ile ilgili problemlerde, adet görmeme ve endometrioz tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Sebebi bilinmeyen vajinal kanamalarda, damar tıkanıklığı olanlarda, beyin kanaması geçirenlerde ve kanser geçiren kişilerde kullanımı önerilmemektedir. Bu yüzden kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Tarlusal oldukça popüler olan bir ilaç olduğu için pek çok kadın tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Tarlusal adet geciktirici fiyat konusu ile ilgili bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. İşte Tarlusal fiyatı:

 • Tarlusal 5 MG 12 Tablet: 61,83 TL

Adet geciktirici hap fiyatı bu şekildeydi. Şimdi liaçlar ile ilgili genel bilgileri özetleyelim…

Öneri içerik: Devlet Hastanesi Silikon Fiyatları

Adet Geciktirici Nasıl Kullanılır?

Adet geciktirici hap fiyat konusuna değindikten sonra sıra geldi adet geciktirici nasıl kullanılır konusuna. Adet geciktirici ilaçlar genellikle hormon içermekte ve adet döngüsünü kontrol etmeye yaramaktadır. Fakat adet geciktirici ilaçları kullanmadan önce mutlaka bir doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bunun yanında adet geciktirici kullananlar için için bazı tavsiyeler aşağıda yer almaktadır. İnceleyebilirsiniz…

 • Adet geciktirici ilaç alıp kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız.
 • Doktorunuza danıştığınızda sizin için en uygun adet geciktirici hangisi ise bunu kolaylıkla tespit edecektir. Önereceği ilaçların içeriğinde östrojen ve progesteron hormonları yer alacaktır.
 • Doktorunuz size önermiş olduğu adet geciktirici ilacı nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verecektir. Bu tarz ilaçlar genellikle adet döngüsünün belirli bir noktasında başlanmakta ve bir süre düzenli olarak kullanılmaktadır.
 • Adet geciktirici ilaçlar genel olarak tablet şeklindedir. Bu ilacı doktorunuzun size tavsiye ettiği kullanım şekline göre her gün düzenli olarak aynı saatte almanız gerekebilmektedir.
 • Adet geciktirici ilaçları kullanım süreniz doktorunuz tarafından belirlenecektir.
 • İlacı kullanmayı bıraktığınız zaman, adet kanamanız genel olarak birkaç gün içerisinde gerçekleşecektir.

Öneri içerik: Zovirax Fiyatları 2023

Adet Geciktirici Yan Etkileri Nelerdir?

Adet Geciktirici Yan Etkileri
Adet Geciktirici Yan Etkileri

Adet geciktirici hap fiyatı 2023 yılı güncel fiyatı ile ilgili araştırma yapan kadınların merak ettiği konulardan birisi de adet geciktirici yan etkileri konusudur. Diğer ilaçlarda da olduğu gibi adet geciktirici ilaçların kullanımından kaynaklı olarak bazı yan etkiler meydana gelebilmektedir. Meydana gelebilecek yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Olağandışı baş ağrıları,
 • Görme, duyma ve konuşmada değişiklikler,
 • Kan pıhtısı meydana gelme,
 • Bacaklarda ağrı,
 • Göğüste keskin ağrı,
 • Uyuşukluk,
 • Nefes darlığı,
 • Bulantı,
 • Ödem,
 • Kurdeşen,
 • Depresyon.

Adet geciktirici ilaç kullandıktan sonra yukarıda sayılan yan etkilerden herhangi biri sizde meydana geldiyse hemen ilacın kullanımını kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.

İlginizi çekebilir: Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatları

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler Nelerdir?

Adet geciktirici hap fiyatı biraz pahalı olduğu için bazı kadınlar tarafından adet geciktirmek için doğal yöntemlerin olup olmadığı konusu araştırılmaktadır. Adet geciktirici ilaç kullanmak istemeyen kişiler bazı doğal yöntemlerle de adetlerini geciktirebilmektedirler. Elbette ki bu yöntemlerin etkili olup olmaması kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmekte ve bazı kişilerde de kesin çözüm olmamaktadır.

Adet geciktirici doğal yiyeceklerden bazıları şunlardır:

 • Salatalık: Regl dönemine yakın salatalık tüketmek adet döneminizi 3-4 gün erteleyebilir.
 • Tarçın: Adetinizi 4-5 gün kadar geciktirmek istiyorsanız tarçını suya koyup içebilir veya yoğurt gibi yiyeceklerle karıştırarak tüketebilirsiniz. Tabii ki aşırı bir tüketim yapmamanız gerekmektedir.
 • Karpuz: Karpuz, tarçın ve salatalık kadar etkili olmasa bile, adet olmaya yakın karpuz tüketirseniz adetinizi 1-2 gün geciktirme ihtimaliniz olabilir.

Öneri içerik: Voltaren Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Adet geciktirici hap fiyatı 2023 bilgileriyle ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Adet Geciktirici Hap Reçetesiz Alınır Mı?

Adet geciktirici ne kadar sorusuna yanıt verdikten sonra sıra geldi adet geciktirici hap reçetesiz alınır mı sorusuna. Adet geciktirici ilaç kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Çünkü ancak doktorunuz size en uyun adet geciktirici ilacı belirleyecektir.
Adet geciktirici ilaçlar doktorun reçete etmesi ile beraber alınabildiği gibi reçetesiz bir şekilde de eczanelerden alınabilmektedir.

Adet Geciktirici Hap Zararlı Mı?

Adet geciktirici hapların kadınlardaki kullanımı genellikle yaz aylarında artış göstermektedir. Bunun sebebi de tatilini rahat bir şekilde geçirmek istemesidir. Adet geciktirici hapların şu an için kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ama tabii ki belirli bir kullanım süresi olduğu için bu süre aşıldığında istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden mutlaka bu tür ilaçların doktor kontrolünde alınması önemlidir.

Adet Geciktirici Hap Ne Kadar Geciktirir?

Adet geciktirici hapın kullanım amacı adet döngüsünün normalden farklı bir tarihe ertelemektir. Adet geciktirici hap ne kadar geciktirir konusu kullanılan ilacın türüne, dozajına ve kişisel faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir ama genel olarak adet geciktirme süresi 7-10 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Adet Geciktirici Hap Kaç Gün Kullanılır?

Adet geciktirici hap fiyatı konusu ile ilgili araştırmalar yapanlar adet geciktirici hap kaç gün kullanılır diye de merak etmektedir. Adet geciktirici hapların 10 günden fazla kullanılması önerilmemektedir.

Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı Ne Kadar?

Reçetesiz olarak eczanelerde satılan pek çok adet geciktirici bulunmaktadır. Primolut ve Tarlusal eczanelerde reçetesiz de satılan adet geciktirici ilaçlar arasında bulunmaktadır. Primolut adet geciktirici hap fiyatı 94.41 TL, Tarlusal adet geciktirici ilaç fiyatı ise 61.83 TL‘dir.

Adet Geciktirici Hap Fiyatları Ne Kadar?

Kadınların bazı günlerde tercih ettiği adet geciktirici hap fiyatı ortalama olarak 60 TL – 95 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Öneri içerik: Göz Çizdirme Fiyatları

Adet geciktirici hap fiyatı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fiyatlar hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım! 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Mısır iPhone Fiyatları

Mısır iPhone Fiyatları 2023 | iPhone 15 Pro Max, 14, 13…

Çimento Fiyatları

Çimento Fiyatları 2023 | 25 KG – 50 KG Çimento Fiyatı

Starbucks Menü Fiyatları

Starbucks Menü Fiyatları 2023 – EN GÜNCEL LİSTE!

Polonya Araba Fiyatları

Polonya Araba Fiyatları 2024 | Araba Markaları ve Siteleri!

Bim Yoğurt Fiyatları

Bim Yoğurt Fiyatları 2024 | Dost 3 KG – 5 KG Yoğurt Fiyatı

Zovirax Fiyat

Zovirax Fiyatı 2023 | Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Daha Fazla Makale

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları 2024: Yeni Güncel Liste!

Migros Viski Fiyatları

Migros Viski Fiyatları 2024 | Ne Kadar? Chivas, Jack Daniels

Alanya Hal Fiyatları

Alanya Hal Fiyatları 2024 | Günlük Fiyat Tablosu…

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024 – Yavru Kuş Fiyatı ve Kafesler!

Tekila Fiyatları

Tekila Fiyatları 2024 | (ZAMLI LİSTE) Sierra, Olmeca, Patron

Şarap Fiyatları

Şarap Fiyatları 2024 | Beyaz – Kırmızı Şarap Fiyatı

Kubota Traktör Fiyatları

Kubota Traktör Fiyatları 2023 | 2. El Kubota Fiyatları!

Gürcistan Telefon Fiyatları

Gürcistan Telefon Fiyatları 2024 | iPhone 15 Pro Max!

X