Göz Çizdirme Fiyatları 2023 | Ameliyat Riskleri ve Detayları

Yazar: Aykut Tarih: 26.09.2023
Göz Çizdirme Fiyatları

Göz kusurları birçok insanın sahip olduğu bir sağlık problemi. Göz kusurları için gözlükler veya lensler kullanılabilir. Görme kusurlarını kökten çözmek için de günümüzde de sıkça tercih edilen lazer göz çizdirme ameliyatları yapılmaya başlanmıştır. Göz çizdirme fiyatları, yöntemi ve süresi ise göz kusuruna göre değişiklik gösterir.

Göz problemi olan kişiler uzun süreli ve konforlu bir çözüm için bu ameliyata başvurur. Günümüzde sıkça yapılan bu ameliyat hastanın göz problemlerini hızlı bir şekilde çözer. Siz de bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız gelin yazımızda birlikte işlem detayları ve göz çizdirme ameliyatı fiyatı nasıl inceleyelim.

Göz Çizdirme Ameliyat Fiyatı

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı
Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı

Göz çizdirme ameliyatı, görme bozukluğu yaşayan birçok kişinin devlet ya da özel hastanelerde yaptırdığı bir operasyondur. Güncel ücretler devlet hastanesinde SGK tarafından kısmi olarak karşılanıyorken, özel hastanelerde eğer özel sağlık sigortasınız yoksa ücrete tâbi tutuluyorsunuz.

Göz çizdirme fiyatları 2023 yılında ortalama olarak aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Yapılan İşlemİşlem Ücreti
İlk muaeyene200 TL – 500 TL
LASIK10.000 TL – 25.000 TL
NO Touch10.000 TL – 30.000 TL
PRK10.000 TL – 15.000 TL
Göz Çizdirme Ameliyat Fiyatları

Tabloda verilen fiyatlar farklı veriler taplanarak elde edilmiş ortalama fiyatlardır. Göz çizdirme fiyatları hastanın alacağı tedavi türüne, şekline, süresine ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak göz çizdirme fiyatları 2023 devlet hastanelerinde daha uygun fiyata yaptırılabilir.

Göz çizdirme ameliyatı korneadaki kırılma kusurlarını giderme amaçlı yapılır. Miyop, hipermetrop, presbiyopi veya astigmat gibi göz kusurlarınız varsa lazer ameliyat ile bu hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Uzun bir süredir düya genelinde yapılan bu tedavinin geri dönüşleri yüksek oranda olumludur. Göz çizdirme fiyatı ise kusurun derecesine göre, yapılan yere göre değişiklik gösterebilir.

Göz Çizdirme Fiyatını Etkileyen Faktörler

Göz çizdirme fiyatları herkes tarafından merak edilir. Bunun net cevabı için doktorunuza ve hastaneye danışabilirsiniz. Lazer göz ameliyatı fiyatları muayene sonrası hastaya özel olarak belirlenir. Çünkü farklı kusurlar için farklı işlemler uygulanması önemlidir. Göz çizdirme fiyatını etkileyen faktörler şu şekildedir:

 • Görme bozukluğunun önem ve derecesi,
 • Operasyon süresi,
 • Yapılacak işlemlerin kapsamı,
 • Kurum fiyat politikaları,
 • Tedavi süresi.

Göz Çizdirme Fiyatları 2023 – Ne Kadar Zam Geldi?

Göz çizdirme fiyatları birçok farklı etken sonucu oluşturulur. Teşhis için muayane yapılır ve tedavi süreci her hastaya özeldir. Ameliyat olmayı düşünen kişiler tarafından fiyatlar merak edilebilir. Fiyatlar göz kusuruna, derecesine göre değişiklik gösterebilir.

Tedavi yöntemleri göz kusuruna bağlı olarak belirlenir. Bunun sonucunda da göz lazer ameliyat fiyatları belirlenir. Siz de gözlük ve lens kullanmaktan sıkıldıysanız bu ürünlere verdiğiniz paradan tasarruf ederek lazer ameliyat olabilirsiniz.

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Göz çizdirme fiyatları kullanılan yönteme göre farklılık gösterebilir. Excimer lazer ile No Touch lazer tedavisi uygulanabilir. İnsan teması olmadan yapılan bu işlem yaklaşık 30 saniye sürer ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Lazerle göz çizdirme fiyat 2023 için muayene sonrası duruma göre karar verilir.

 • Lazer göz ameliyatı fiyatları ortalama olarak 10.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.

No Touch Lazer Fiyat

No Touch Lazer Fiyatları
No Touch Lazer Fiyatları

Göz çizdirme fiyatları kullanılan cihaza göre de farklılık gösterebilir. Cihazın kalitesi hastanın sağlığı için oldukça önemlidir. No touch lazer de ameliyat yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde hastanın gözüne herhangi bir şekilde doktor tarafından temas edilmez.

No touch lazer fiyat ise göz derecesine göre farklılık gösterebilir. İşlem boyunca hasta yanıp sönen ışığa bakar. Temassız olan bu işlemde TransPRK olarak da adlandırılır. No Touch Lazer fiyat 2023 itibarıyla güncellenmiştir ve muayene sonrası hastalara fiyat bilgilendirmesi yapılır.

 • No Touch Lazer fiyatı ortalama olarak 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişir.

Göz Lazer Ameliyatı Fiyatları

Göz bozuklukları için farklı tedavi yöntemleri bulunur. Bunlardan biri de lazer göz çizdirme ameliyatıdır. Lazer göz ameliyatı fiyatı göz kusuruna ve göz kusurunun derecesine göre farklılık gösterir. Muayene sonrası hastaya en uygun olan tedaviye başlanır.

Göz çizdirme fiyatları birçok kişi tarafından merak edilir. Net bir fiyat vermek mümkün olmasa da karşılaştırma yapılabilir. Sürekli kullanılan lens ve gözlük fiyatlarını düşünürseniz bu tarz bir yöntemle sorununuzu kökten çözmek daha ekonomik olabilir.

 • Göz lazer ameliyatları LASIK yöntemi için 10.000 TL ile 25.000 TL arasında değişen fiyatlara yapılıyor.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyat 2023 – Operasyon Detayları!

Lazer ameliyat halk dilinde göz çizdirme olarak adlandırılsa da işlem aslında gözün çizilmesi ile gerçekleşmiyor. Bu işlemde kornea kapakçık şeklinde kesiliyor. Sonrasında da alt kısım lazer yardımıyla şekillendiriliyor. Son olarak da kapak örtülüyor.

Herkesin göz derecesinde farklılıklar olması sebebiyle göz çizdirme fiyatları da farklılık gösteriyor. Detaylı muayene sonrası hastanın tedavi süreci belirleniyor. Göz lazeri fiyatları da belli bir aralıkta ancak farklı hastalıklara göre değişiyor. 

Öneri içerik: Devlette Silikon Fiyatları Ne Kadar?

Dünya Göz Göz Çizdirme Fiyat

Dünya göz çizdirme fiyatları da hastaya göre değişebilir. Süreç içerisinde ilk olarak hastanın problemi doktor yardımıyla tespit edilir. Muayene ise uzun ve detaylı bir süreçtir. Dünya Göz göz çizdirme fiyatı da bu detaylı muayene sonrası belirlenir.

 • Dünya Göz hastanesinde göz çizdirme ameliyatı fiyatları ortalama olarak 25.000 TL’dir.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme Fiyatları

Devlet hastanelerinde yapılan işlemler özel hastanelere oranla daha uygun fiyatlı olur. Devlet hastanesinde göz çizdirme fiyatları da buna bağlı olarak daha uygun fiyatlı.

Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi her göz şekli ve kusuru kişiye has. Bu nedenle tedaviler de genel kapsam bakımından aynı olsa da belirli farklılıklar içeriyor.

Göz çizdirme fiyatları hastanın göz kusuruna, derecesine, yapısına bağlı olarak farklılaşıyor. Yine iyileşme süreci de hastadan hastaya değişiklik gösterebiliyor.

Miyop Göz Çizdirme Fiyatları

Miyop hastaların uzağı görmesini engelleyen bir göz kusurudur. Birçok miyop hasta için lazer ameliyat önerilebilir. Miyop göz çizdirme fiyatları da gözün derecesine göre farklılık gösterir.

Göz çizdirme fiyat 2023 itibarıyla güncellenmiştir. Buna göre muayeneniz sonrası tedavi fiyatı belirlenir. Siz de bu şekilde tedavinize başlayabilirsiniz.

Göz Çizdirme Ameliyatı Riskleri

Göz çizdirme ameliyatı riskleri pek çok kişinin aklına takılabilir. Lazer ameliyatları detaylı bir muayeneden sonra yapılır. Doktor bu aşamadan sonra sizin tedavinize karar verir. Bu sayede ameliyatta oluşabilecek riskler en aza indirilir.

Göz Çizdirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Göz çizdirme ameliyatı ne kadar sürer bir diğer sık karşılaşılan soru. Göz çizdirme fiyatları gibi süresi de tedaviye ve göz problemine göre değişebilir. Alınan verilere göre ortalama bir fiyat verecek olursak bir göz için yaklaşık yarım saat sürebilir.

Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gelelim bir diğer önemli soruya: Göz çizdirme ameliyatı nasıl yapılır? Göz çizdirme ameliyatları üç farklı yöntemle yapılır. Bunları LASIK, PRK, TransPRK olarak sıralayabiliriz. Gelin bunları sırasıyla inceleyelim:

 • LASIK; miyop, hipermetrop ve astigmata sahip hastalara uygulanabilir. Kornea yüzeyi kaldırılır, kornea tabakası lazer ile düzeltilir, kaldırılan yüzey tekrar kapatılır.
 • PRK işleminde ise direkt olarak korneadan bir tabaka kaldırılmadan lazerle düzeltme yapılır.
 • TransPRK (No Touch) işleminde ise kornea yüzeyi kaldırılması da düzeltilmesi de lazer ile yapılır.

Göz Çizdirme Ameliyatı Yaş Sınırı

Göz çizdirme ameliyatı yaş sınırı 18’dir. Bunun yanı sıra ameliyat öncesi çok detaylı bir muayene olmak gereklidir. Bu muayene süresince kornea kalınlığı, göz problemi detaylı olarak tespit edilir. Bunun sonucunda hastanın ameliyata uygun olup olmadığı ve hangi yöntemin kullanılacağına karar verilir.

Lazerle göz çizdirme yorumları arasında pek çok hastanın tedaviden oldukça memnun olduğu görülür. Gözlükten, lensten ve göz probleminizden kurtulmak istiyorsanız siz de bir göz doktoruna muayene olabilirsiniz. Bu sayede göz problemlerinizi kökten çözebilirsiniz.

Öneri içerik: Adet Geciktirici Hap Fiyatları

Lazerle Göz Çizdirme Yorumları

Göz Çizdirme Ameliyatı Hakkında

Göz çizdirme yorumlarını okuyarak göz çizdirme fiyatları ne kadar, nasıl yapılır ve iyileşme süreci nasıldır gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Genellikle ameliyat öncesi kafanızda pek çok soru olabilir. Özellikle göz çizdirme ameliyatı kaç saat sürer ve iyileşme süreci ne kadar sürer merak edebilirsiniz.

Hem doktorunuza danışarak hem de daha önce tecrübe etmiş kişilerle konuşarak bu sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Sinema Bileti Fiyatları

Sinema Bileti Fiyatları 2023 | GÜNCEL BİLET FİYATLARI!

Rakı Fiyatları 2023

Rakı Fiyatları 2023 | (GÜNCEL!) Rakı Fiyat Listesi

Polonya Araba Fiyatları

Polonya Araba Fiyatları 2023 | Araba Markaları ve Siteleri!

Kumluca Hal Fiyatları

Kumluca Hal Fiyatları 2023 | Güncel Toptancı Hal Piyasası!

Black Ram Viski Fiyatı

Black Ram Viski Fiyatı 2023 | Güncel 100’lük Fiyatı

Şarap Fiyatları

Şarap Fiyatları 2023 | Beyaz – Kırmızı Şarap Fiyatı

Daha Fazla Makale

Starbucks Menü Fiyatları

Starbucks Menü Fiyatları 2023 – EN GÜNCEL LİSTE!

Elmalı Hal Fiyatları

Elmalı Hal Fiyatları Bugünkü Liste | 2023 Günlük Tablo!

Bim Bebek Bezi Fiyatları

Bim Bebek Bezi Fiyatları 2023 | YENİ FİYAT LİSTESİ!

Ankara Hal Fiyatları

Ankara Hal Fiyatları 2023 | GÜNCEL Toptancı Hali Fiyatları

Jagermeister Fiyatları

Jagermeister Fiyatları 2023 | (ZAMLI) Jager Fiyat Listesi

Adet Geciktirici Hap Fiyatı

Adet Geciktirici Hap Fiyatı 2023 | Primolut, Noretisteron, Tarlusal…

Bim Tuvalet Kağıdı Fiyatı

Bim Tuvalet Kağıdı Fiyatı 2023 | QUEEN, BLUME 16’lı 32’li

Amerika Araba Fiyatları

Amerika Araba Fiyatları 2023 | Güncel Araba Siteleri

X