Bebe Aspirini Fiyatı 2023 | Nedir? Ne İşe Yarar? Detaylar…

Yazar: Aykut Tarih: 08.12.2023
Bebe Aspirini Fiyat

Bebe aspirini fiyatı hakkında araştırma yapıyorsanız, içeriğimizi okuyarak bu ilaç hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Bebek aspirini bebekler ve çocuklar için en sık kullanılan ilaçların başında geliyor. Bebek aspirini fiyatı ne kadar sorusuna yanıt arayanlar, yazımıza göz gezdirip fiyatlar hakkında bilgi edinebilir.

Bebek aspirini ya da çocuk aspirini “kanı sulandırmak için kullanılan” piyasadaki 80-100 mg’lık aspirinlere verilen genel isimdir. 500 mg’lık aspirin baş, eklem veya kas ağrılarını gidermek için kullanılır. Bebek aspirini ise 80-100 mg’lık “düşük doz aspirin” tedavisinde kullanılır.

Asetilsalisilik asit adlı etkin madde ile üretilen bebek aspirini; ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiye sahip bir ilaçtır. Her tablet 500 mg asetilsalisilik asit içerir. Bebe aspirini fiyat belli aralıklarla güncellenir.

Bebe Aspirini Fiyatı Ne Kadar?

Bebe aspirini çocuklar ve bebekler başta olmak üzere yetişkinler tarafından en sık kullanılan ilaçlardan biridir. Durum böyle olunca bebe aspirini almadan önce bebe aspirini fiyat bilgisi de sıklıkla araştırılır. Bebe aspirini fiyatları 2023 yılı için;

  • Bebe aspirini fiyatı 2023 yılında 33,57 TL şeklinde belirlenmiştir.

Çocuk Aspirini Fiyatı 2023

Vücutta iltihap, ateş ve ağrı oluşmasına sebep olan maddeleri azaltmaya yaraya aspirin, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır.

Bebe aspirini fiyatları periyodik olarak güncellenir. Aspirin, hafif ve orta şiddette baş ağrılarında, diş ağrısı, boğaz ağrısı, ateşli hastalıklarda sıklıkla kullanılır. Bebe aspirini grip ve nezleye bağlı ağrı ve ateş gibi durumlarda bebek ve çocuklar için ilk tercih edilen ilaçlardan biridir.

Bebek aspirini fiyatı aşağıdaki gibidir:

  • Bebe aspirini fiyatı 33,57 TL olarak güncellenmiştir.

Öneri içerik: Menenjit Aşısı Fiyatları

Bebe Aspirini Nedir?

Bebe Aspirini Nedir?
Bebe Aspirini Nedir?

Bebek aspirini nedir, bebe aspirini fiyat ne kadar sorularına yanıt arıyorsanız, içeriğimizi okuyarak bu ilaç hakkında aradığınız tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebek aspirini bebekler ve çocuklar için kullanılan en bilinen ilaçlar arasında yer alır. Bebek aspirini fiyatı ne kadar sorusuna yanıt arayanlar, yazımıza göz gezdirip fiyatlar ile ilgili güncel bilgilere de ulaşabilir.

Bebek aspirin fiyatı ne kadar en sık aranan sorulardan biridir. Bebek aspirinin fiyatları güncel olarak yazımızda yer alıyor.

Bebek Aspirini Ne İşe Yarar?

Bebek aspirini uzun yıllardır bebek ve çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerin de kullandığı en etkili ağrı kesiciler arasında yer alır. Yalnız bebekler için değil aynı zamanda çocuk ve yetişkinlerinde kullanılan bebek aspirinin birçok faydası vardır. Bebek aspirinin faydaları şu şekilde sıralanabilir.

  • İdrar sorunu yaşayanlar için güçlü bir idrar söktürücüdür.
  • Sizin ya da bebeğinizin ateşi olduğunda ateş düşürücü olarak tercih edebilirsiniz.
  • Kullanımı ile baş ağrılarının hatta migren ağrılarının azaltılmasında etkin rol oynar.
  • Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olur.
  • Felç riskini ortadan kaldırmaya yarar.
  • Göz ağrısı olanlar için gözleri dindirmede tercih edilir.
  • Kas ağrılarının ortadan kaldırılmasında etkilidir.

Bebe Aspirini Ne Kadar?

Bir uzman tarafından bebe aspirini alması tavsiye dilen kişiler bebe aspirini fiyatı ne kadar sorusuna yanıt arar. Bebe aspirini oldukça sık kullanılan ateş düşürücü ve ağrı kesicilerden biridir.

Bebeğin diş çıkarması, soğuk algınlığı durumlar sebebi ile sıklıkla ağrı ve ateş gibi durumlar yaşar. Bunun önün geçmenin en pratik yollarından biri bebek aspirini kullanımıdır. Aspirinin fiyatları ilgili makamlarca her yıl güncellenir. Buna göre Aspirin 100 mg fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Bebe Aspirini 100 MG Fiyatı: 32,96 TL

Bebe Aspirini Faydası

Bebe aspirini ile aspirin arasında mg dışında çok önemli farklar yoktur. Bebe aspirini içeriği açısından aspirine göre daha küçüktür. Dolayısı ile etkisi ve zararı normal aspirine göre daha azdır. Ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan ilacın faydası, göz ardı edilemeyecek kadar çoktur.

Hafif ve orta derecedeki baş ağırlarında etkili olan ilaç, ateş yükselmeleri, bel ve boyun ağrıları, grip ve romatizmal ağrılar gibi birçok fayda sunar.

Bebek aspirini aynı zamanda kalp krizi ve felç riskini en aza indirmek üzere tavsiye edilen ilaçlardan biridir. Bu sebeple birçok yetişkin doktor kontrolü altında bu ilacı düzenli olarak kullanır.

Bunun en önemli sebebi de bebe aspirinin kan sulandırıcı özelliğinin bulunmasıdır. Bu sebeple diyabet, tansiyon ve kalp krizi riski bulunan tüm evlerde bu ilacın bulundurulmasında yarar vardır.

Bebe Aspirini Kaç MG?

Bebe Aspirini Kaç MG
Bebe Aspirini Kaç MG

Bebek aspirini halk arasındaki tabiri ile çocuk aspirini kanı sulandırmak üzere kullanılan piyasadaki 80-100 mg’lık aspirinlere verilen genel addır.  Diğer aspirinler 500 mg olarak satılır. Günlük kullanımda sıklıkla aspirin tercih edilir.

Öneri içerik: Hoşgeldin Bebek Yardımı Alınır?

Bebek Aspirini Prospektüsü

Bebek aspirini kutusu içinde ilaç prospektüsü yer alır. Prospektüs içinde ilaç içeriği ve kullanım şekli hakkında detaylı bilgilere yer verilir.

Asetilsalisilik asit adlı etkin maddeyi içeren aspirin ağrı kesici özelliğinin yanı sıra ateş düşürücü etkilere de sahiptir. 80-100 mg asetilsalisilik asit içeren aspirin 20 tabletlik kutulara sahiptir.

Bebe aspirini fiyat seçenekleri de mg değerlerine göre değişir. Hafif ve orta dereceli ağrılarda ve ateşli durumlarda bu ilacın kullanımı sıklıkla tercih edilir.

Bebe Aspirini Eczane Fiyatı

Reçetesiz olarak da satılan aspirin ilacının fiyatı genellikle standartlara göre periyodik olarak güncellenir. Aspirin Fiyat ile ilgili bilgiler güncel değerleri gösterir.

Bu bilgiler değişiklik gösterebilir. Eczaneye gittiğinizde farklı bir fiyat ile karşılama ihtimaliniz olduğunu unutmamalısınız. Sitemizde belirtilen bebek aspirini eczane fiyatı 2023 tamamen güncel fiyatlara göre belirtilen bilgileri içerir. Aspirin satın almadan önce bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Bim Salça Fiyatları

Bim Salça Fiyatları 2024 | Yurdum, Tukaş, Tat Salça Fiyatı

Hollanda iPhone Fiyatları

Hollanda iPhone Fiyatları 2023 – iPhone 15 Pro Max, 14, 13…

Bim Yumurta Fiyatı

Bim Yumurta Fiyatı 2024 | Bili Bili 15’li ve 30’lu Fiyatları

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları

Bim Dondurulmuş Ürünler Fiyatları 2024: Yeni Güncel Liste!

Viski Fiyatları

Viski Fiyatları 2024 | (YENİ) Jack Daniels, Chivas FİYATI

Huzurevi Fiyatları

Huzurevi Fiyatları 2023 | Ne Kadar? Özel ve Devlet!

Daha Fazla Makale

Tarım Kredi Şeker Fiyatı

Tarım Kredi Şeker Fiyatı 2024: 1 KG, 2 KG, 5 KG, 50 KG

Japon Balığı Fiyatları

Japon Balığı Fiyatları 2024 | Süs Balığı Fiyatı ve Çeşitleri

1 Ton Odun Fiyatı

1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadar? 2023 Kavak Odunu, Meşe Odunu…

Amerika'da iPhone Fiyatları

Amerika iPhone Fiyatları 2023 | iPhone 15, iPhone 14 Pro Max

Mısır iPhone Fiyatları

Mısır iPhone Fiyatları 2023 | iPhone 15 Pro Max, 14, 13…

İsveç Araba Fiyatları

İsveç Araba Fiyatları 2023 | İkinci El Araba Siteleri

Ankara Hal Fiyatları

Ankara Hal Fiyatları 2024 | (GÜNCEL) Toptancı Hali Fiyatları

Honda Motor Fiyatları

Honda Motor Fiyatları 2023 | Zamlı Motosiklet Fiyat Listesi!

X