Malta İş İlanları | 2023 İçin Malta İşçi Alımı Var Mı?

Yazar: Aykut Tarih: 23.03.2023
Malta İş İlanları

Malta iş ilanları, ilgili ülkede çalışmak isteyenlerin inceledikleri ilk unsurlardan birisi oluyor. Malta’da ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ben sizler için ülkede iş bulmanızı kolaylaştıracak rehber bir içerik hazırladım. Malta işçi alımı var mı? Detayları aktardık!

İlk olarak Malta’da çalışmak konusuna değindikten sonra devamında iş ilanlarına ulaşabileceğiniz kaynakları listeledim. Sonrasında Malta iş başvurusu nasıl yapılır konusuna değindim. Malta çalışma izni nasıl alınır sorusuna ise ilerleyen başlıklarda yanıt bulabileceksiniz.

Yurtdışı iş ilanları içerisinde ilgili ülke dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Malta iş arama siteleri nelerdir? Malta’da iş bulmak kolay mı? gibi soruların yanıtları ve tüm detaylar için yazıyı okumaya devam edin! 😊

Malta’da Çalışmak

Malta'da Çalışmak
Malta’da Çalışmak

Yurt dışında çalışmak istiyorum diyorsanız ilgi çekici ülkelerden birisi Malta olabilir. Maltada iş imkanı her zamankinden fazla ve giderek artıyor. Günümüzde insanlar, yaşamış olduğu ekonomik zorlukları gidermek için döviz kazancı elde etmek istiyor. Bunun için ise en etkili yöntem yurt dışında çalışmak olacaktır.

Malta’da çalışmak hakkında aşağıdaki özet bilgileri verebiliriz;

 • Haftalık çalışma saati genel olarak 40 saattir. Yasal olarak haftalık maksimum 48 saat çalışabilirsiniz. (Fazla olan 8 saat ek mesai ücreti olarak ödenir.)
 • Çalışma saatleri ofis çalışanları için genellikle 08:00 – 17:00 şeklinde düzenleniyor. Kamu ya da özel sektör çalışanları için istisnaları mevcuttur.
 • Ülkede sosyal güvenlik sistemi bulunuyor. Bu sisteme hem çalışanlar hem de işverenler katkı sağlar.
 • Kadınlar 14 haftaya kadar ücretli doğum izni ve ek olarak 4 haftaya kadar ücretsiz izin alabilir.

Peki, ülkeye çalışmak için nasıl gidilir? Malta iş ilanları üzerinden iş bulunabilir mi? Detayları öğrenmek için sonraki başlığa geçebilirsiniz.

Malta’da saatlik çalışma ücreti dâhil birçok bilgiyi içeren Malta Asgari Ücret yazısına göz atmak isteyebilirsiniz.

Malta İş İlanları Siteleri 2023

Malta’da çalışmak istiyorum diyorsanız birçok seçeneğe sahipsiniz. İlgili ülkede iş bulabilmeniz için farklı yollar mevcut. Ancak en etkili yolun Malta iş ilanları olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle İngilizce başta olmak üzere yabancı diliniz varsa, bu siteler aracılığıyla iş bulabilmeniz kolay olacaktır.

Ayrıca Malta’daki Türk şirketleri ile de irtibata geçebilirsiniz. Yazı içerisinde bu şirketlerden de bahsettim. Emin olun Malta’da çalışan Türkler, bahsettiğim yöntemlerle iş buluyor!

İlginizi çekebilir: Karadağ İş İlanları

1- Kariyer Siteleri

Malta İş İlanları LinkedIn
Malta İş İlanları LinkedIn

Malta iş ilanları için gidebileceğiniz ilk adres kariyer siteleri olmalıdır. Çünkü bu siteler, direkt olarak ülke içindeki iş ilanlarını sınıflandırılmış bir şekilde veriyor. Ayrıca dilediğiniz gibi arama yapabilir ve istediğiniz işi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Malta iş ilanları 2023 için listelediğim kariyer sitelerinden faydalanabilirsiniz.

 • Jobs in Malta: JobsinMalta, ülkenin en önemli kariyer sitelerinden birisidir. Mühendislikten pazarlamaya kadar birçok iş ilanı bulabilirsiniz. Hatta Malta inşaat işçi alımı ilanlarına dâhi rastlayabilmeniz mümkün. Aklınıza gelebilecek her meslek için iş ilanı bulabilirsiniz.
 • LinkedIn: Malta is ilanları sitesi olarak değerlendirilebilecek bir başka adres elbette LinkedIn olacaktır. LinkedIn; kariyer sitesi olmasının yanı sıra aynı zamanda sosyal medya özellikleri taşıyor. Yani iş ilanlarına ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda bir ağ oluşturabilir ve iş bulma şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Bağlantıyı mutlaka incelemenizi öneriyorum.
 • Indeed: Indeed, tüm ülkeler için iş ilanlarını bulabileceğiniz bir kariyer sitesidir. İlgili sitede gereken filtreleri seçtikten sonra Malta iş ilanları listesine ulaşabilmeniz mümkün.
 • Malta Jobs: Ülkede iş bulabilmek için tercih edebileceğiniz bir başka adres Malta Jobs! Yüzlerce meslekten iş ilanına ulaşabilmeniz mümkün.

Malta işçi alımı 2023 yılında da ağırlıklı olarak kariyer sitelerinden yapılıyor. Bu sitelerde güçlü profil ve özgeçmiş oluşturarak şansınızı arttırabilirsiniz.

NOT: Malta iş ilanları LinkedIn seçeneğine ağırlık vermenizi öneriyorum. Sitenin ağırlıklı olarak profesyonel kişilerden oluşması, genel anlamda kaliteli şirketlerle karşılaşma şansınızı arttıracaktır.

2- Sosyal Medya

Maltaya yerleşmek ve çalışmak için sosyal medya aracılığıyla da iş bulabilirsiniz. Sosyal medya platformları içerisinde birçok sayfa ve grup aktif olarak yer alıyor. Özellikle Facebook, bu konuda tercih edebileceğiniz platformlardan birisi. Bağlantıyı takip ederek Malta hakkında iş ilanları dâhil olmak üzere tüm detayların tartışıldığı gruba katılabilirsiniz.

Sosyal medya aracılığıyla iş bulma konusunda oldukça dikkatli olmanızı öneriyorum. Çünkü yurt dışında çalışma fırsatı adı altında çokça dolandırıcılık faaliyeti yapılıyor. Özellikle sizden para talep eden kişilerden uzak durmanız önemlidir.

3- İŞKUR Malta İş İlanları

Malta İş İlanları | İŞKUR
Malta İş İlanları | İŞKUR

Malta iş ilanları için İŞKUR E-Şube bağlantısını da kullanabilirsiniz. E-Devlet şifrenizle iş arayan sistemine giriş yapabilir ve gerekli aramaları yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin;

 • Bağlantıya tıklayın ve İş Arayan kısmından E-Devlet ile giriş seçeneğine gidin.
 • TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • İş ilanları bağlantısına tıklayın.
 • Yurt dışı iş ilanları seçeneğini işaretleyin ve ülke olarak “Malta” seçeneğiyle Ara butonuna basın.

NOT: İŞKUR’da yayınlanan yurt dışı işler çok fazla yok. Bu nedenle İŞKUR üzerinden başvuru için sıklıkla kontrol etmeniz gerekiyor.

4- Yurt Dışı Danışmanlık Firmaları

İlgili ülkede iş bulabilmek için yurt dışı danışmanlık firmalarını da tercih edebilirsiniz. Bu konuda faaliyet gösteren birçok danışmanlık firması var. Ancak gerçekten iş bulan ve kaliteli hizmet veren firma sayısı ne yazık ki çok az.

Firmalar arasında önerebileceğim niteliklere sahip bir şirket bulunmuyor. Kendi araştırmalarınızla bu şirketlere ulaşabilir, hizmet satın alabilirsiniz. Dolandırıcılığa karşı burada da dikkat etmeniz gerekiyor.

Malta İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Malta İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta iş başvurusu yapabilmek için yukarıdaki yöntemlerden birini tercih etmeniz gerekir. Örneğin Malta Türk is ilanları sayfalarına ulaşarak hesap açabilir, başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken unsurları aşağıda listeledim;

 • Öncelikle kariyer anlamında kendinizi geliştirmelisiniz. Yurt dışında çalışmanın temel koşullarından birisi nitelikli bir meslek sahibi olmaktır. Vasıfsız işlerde iş bulma şansınız oldukça düşük.
 • Güçlü bir özgeçmişe sahipseniz LinkedIn platformundan başvuru yapmanızı öneriyorum. LinkedIn’da gerek şirketler gerekse de kişiler oldukça profesyonel.
 • Kariyer sitelerinden başvuru yaparken özgeçmişinizi iyi bir şekilde oluşturun. Burada yurt dışı firmalarla ancak özgeçmişiniz yoluyla irtibata geçebileceksiniz.
 • İŞKUR üzerinden başvuru şansınız oldukça düşük. Çünkü ilan sayısı yok denecek kadar az. Yine de takip etmeye değer!
 • Yabancı dil bilginizi geliştirin. Malta iş ilanları başvurularında yabancı dil bilen kişiler önceliğe sahip olur. İngilizce gibi global bir dili biliyorsanız mutlaka ikincisini ekleyin.
 • Sosyal medya üzerinden başvuru yaparken profil bilgilerinizi doğru bir şekilde oluşturun. Yalnızca profesyonel kişilerle irtibata geçmeye özen gösterin.
 • Malta yazılım iş ilanları, diğer işlere göre oldukça fazla. Mesleğiniz yazılımla ilgiliyse mutlaka kendinizi geliştirin.

Malta’da İş Bulma Rehberi 2023

Malta İş Bulma Rehberi
Malta İş Bulma Rehberi

Bu başlıkta Malta’da iş bulmak için size yardımcı olacak kapsamlı bir rehber oluşturdum. Aşağıdaki adımları takip ederek iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

 1. Doğru Strateji Oluşturun: Malta’da ne iş yapabilirim diyorsanız öncelikle doğru bir strateji oluşturmanız gerekiyor. Stratejiyi oluşturup kurgulayabilmek için niteliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirleyin. Stratejilerinize bağlı kalarak kendinize hedefler oluşturun ve bu hedeflere yönelik hareket edin.
 2. İngilizce Seviyesi Oldukça Önemli: Sadece Malta için değil, diğer tüm ülkelerde iş bulabilmeniz için geçerli bir kural var. İngilizce bilmek… İngilizce iletişim becerilerinizi geliştirdiyseniz Malta’da iş bulmak oldukça kolay. Seviye bazında en az B1 düzeyinde İngilizce’ye sahip olmanız gerekiyor.
 3. Özgeçmiş: İş bulmadaki en etkili unsur nedir diye sorulsa ilk yanıt özgeçmiş olacaktır. Özgeçmişinizi nitelikli işlerle ve becerilerle doldurmaya gayret edin. Bunun için ilk şart elbette Türkiye’deki kaliteli üniversitelerden birinden mezun olmak. Örneğin ODTÜ mezunuysanız çok daha rahat bir şekilde iş bulabilirsiniz.
 4. Tecrübelerinizi Konuşturun: Tecrübeleriniz iş bulma sürecinizde çok önemli. İşverenlerin baktığı ilk bölümlerden birisi tecrübelerdir. Önceki iş hayatınızda yaptığınız işleri açıklayan kısa bir tecrübe bölümü oluşturun. İşinizle alakalı olmasa da tüm tecrübelerinizi eklemeniz önerilir.
 5. Etkili İletişim: Malta iş ilanları aracılığıyla görüştüğünüz şirketler, iletişiminize de bakacaktır. Etkili iletişim kurarak kendinizi daha iyi ifade edebilir ve iş bulma şansınızı daha da arttırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Norveç İş İlanları

Malta’da Aranan Meslekler ve Maaşları

Malta'da Aranan Meslekler ve Maaşları
Malta’da Aranan Meslekler ve Maaşları

Malta’da ne iş yapabilirim sorusunu soruyorsanız ülkedeki aranan meslekleri ve ortalama maaşlarını sizler için derledim. Aşağıdaki ücretler ortalamayı ifade ediyor. Yani istisnalara göre bu ücretlerin aşağısında ya da yukarısında ücretler söz konusu olabilir. 😊

MeslekOrtalama Yıllık Maaşlar
Yönetici Asistanı17.000 €
Müşteri Hizmetleri Destek Elemanı17.000 €
Metin Yazarı20.000 €
Muhasebeci20.000 €
Finansal Analist30.000 €
Endüstriyel Tasarım30.000 €
Yazılım Mühendisi35.000 €
İş Geliştirme Uzmanı35.000 €
Muhasebe Müdürü35.000 €
Pazarlama Müdürü40.000 €
Eczacı45.000 €
Malta’da Aranan Meslekler ve Maaşları 2023

Malta Asgari Ücret 2023

İlgili ülkede asgari ücret miktarını da merak ediyor olabilirsiniz. Ülke genelinde asgari ücretle çalışan kişi sayısı da oldukça yüksek. Detayları aşağıda aktardım;

 • Malta asgari ücret 2023 yılı için 792,3 € olarak belirlenmiştir. 2023 yılı için rakamlar henüz netleşmedi. Belirlendiğinde içeriği güncellemiş olacağım.
 • Dolar bazında güncel kurla birlikte 855,68 $’a denk geliyor.
 • Türk Lirası olarak ise 16.020,30 TL maaşın olduğunu söyleyebiliriz.

Malta Maaşları Ne Kadar?

Malta maaşları çeşitli meslek gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama maaşlar, asgari ücretin oldukça üzerinde. Yapılan istatistik çalışmalarına göre ilgili ülkede ortalama maaş bilgileri şu şekildedir;

 • Çalışanlar için aylık ortalama maaş 1.750 € civarındadır.
 • Yöneticiler için bu rakam 2.500 € civarına yükseliyor.
 • Temel iş gruplarındaki işçiler ise aylık olarak ortalama 1.000 € kazanmaktadır.

Malta Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Malta İş İlanları | Oturum ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Malta İş İlanları | Oturum ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Malta’da 3 aydan uzun süreli kalmak ve çalışmak istiyorsanız bazı izinler almanız gerekiyor. Bunun için oturum izni almak önceliğiniz olmalı. Sonrasında ise çalışma izni almak için gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Oturum izni talebinde bulunabilmek için öncelikle 6 ay ya da 6 aydan daha uzun süreli olarak ikamet etmiş olma şartı aranıyor. Oturum izni ve çalışma izni alabilmek için aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacaktır.

 • Başvuru formu,
 • İş pozisyonu tanımı,
 • Özgeçmiş,
 • Malta iş ilanları arasında bulduğunuz ilana uygunluk,
 • Referanslar,
 • Pasaport,
 • Nitelikleri gösterecek belgeler (diploma, sertifika, kurs katılım belgesi vb.),
 • İş ve işyerini bildiren, işveren tarafınca hazırlanmış teyit mektubu,
 • Maaş bilgisi,
 • İlgili pozisyon için ülke sınırları içerisinde nitelikli bir kişinin bulunamadığını belirten mektup (işveren tarafından yazılır),
 • Adli sicil kaydı,
 • Yabancı dil sertifikası vb.

Gerekli belgeleri toplayarak Malta Göçmenlik Bürosu’na başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvuru sürecini profesyonel bir şekilde yürütmek için danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hollanda İş İlanları

Malta’da Yaşam

Malta'da Yaşam
Malta’da Yaşam

Malta, Akdeniz’de Sicilya Bölgesi’nin güneyinde yer alan bir ülke konumunda. Ülkede yaşayanların büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşuyor ve birinci sınıf sağlık sistemi mevcut. Yurt dışında yaşamak ve çalışmak için bu anlamda ideal ülkelerden birisi diyebiliriz.

İlgili ülkede iyi bir yaşam sürebilir ve bunu ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Market fiyatları başta olmak üzere restoran, mağaza vb. yerlerin fiyatları da oldukça makul düzeylerde. Ev kiralarının da Avrupa ortalamasının altında olduğunu söyleyebiliriz ancak asgari ücret, tüm bunlar için yeterli olmuyor.

İlgili ülkede efsanevi festivaller düzenleniyor. Eğlenceye düşkünseniz ülkede bu amaç için birçok etkinlik bulabileceksiniz. Yaşam maliyetleri oldukça ideal düzeylerde ancak asgari ücretin üstünde maaşı olan bir iş bulmanızı tavsiye ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Malta iş ilanları konusunu detaylıca irdeledik. İlgili konuda sık sorulan sorulara da değinmek istiyorum. Yanıtlanmasını istediğiniz sorular için YORUM bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

1- Malta’da iş bulmak zor mu?

Malta iş ilanları aracılığıyla ülkede iş bulabilirsiniz. Nitelikli bir mesleğe sahipseniz iş bulma şansınız daha yüksek. Ancak vasıfsız işler için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bu grup için iş bulmak maalesef çok zor.

2- Malta’da nasıl iş bulunur?

Ülkede iş bulabilmek için birçok yöntemi deneyebilirsiniz. Malta iş ilanları aracılığıyla kariyer sitelerinden iş bulmanızı ve LinkedIn platformunu incelemenizi öneriyorum.

3- Malta’daki Türk sayısı nedir?

2020’deki elçilik kayıtlarına göre ülkede yaklaşık 1.200 Türk’ün yaşadığı bildirilmiştir. Günümüzde de rakamın bu civarlarda olduğunu düşünüyoruz.

4- Malta vatandaşlığı nasıl alınır?

Ülke vatandaşlığını alabilmeniz için çeşitli seçenekler mevcut. Evlilik yoluyla vatandaşlık alabileceğiniz gibi yatırım yoluyla da vatandaşlık alabilirsiniz. Tercih tamamen size ait.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Makedonya Asgari Ücret 2023 - Makedonya Maaşları Ne Kadar?

Makedonya Asgari Ücret 2023 – Makedonya Maaşları Ne Kadar?

İsviçre'de Maaşlar

İsviçre’de Maaşlar 2023 | Doktor, Hemşire, Yazılımcı Maaşı

İtalya iPhone Fiyatları 2023 - 14 PRO MAX, 13, 12, 11 - Ucuz

İtalya iPhone Fiyatları 2023 – 14 PRO MAX, 13, 12, 11 – Ucuz

Kanada Asgari Ücret

Kanada Asgari Ücret 2023 – Ne Kadar? Yaşam Maliyeti!

Kanada İş İlanları

Kanada İş İlanları 2023 – İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Araba Fiyatları

Kanada Araba Fiyatları 2024 | Güncel Toronto Araç Fiyatları

Daha Fazla Makale

Suudi Arabistan Asgari Ücret

Suudi Arabistan Asgari Ücret ve Maaşlar – 2023 YILI BİLGİLERİ

Bulgaristan İş İlanları

Bulgaristan İş İlanları 2023 – İşçi Alımı ve İş Arama Sitesi

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2024 - GÜNCEL - İşçi Maaşları

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2024 – GÜNCEL – İşçi Maaşları

Sırbistan Asgari Ücret

Sırbistan Asgari Ücret 2023 | Ne Kadar? Dinar, Euro, TL!

Almanya Öğretmen Maaşları

Almanya Öğretmen Maaşları 2024 | Türkçe, İngilizce, Anaokulu

Finlandiya Asgari Ücret

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar? – 2023 Meslek Maaşları!

Almanya Fırsat Kartı Nasıl Alınır?

Almanya Fırsat Kartı Nasıl Alınır? Yasa Tasarısı Onaylandı!

Almanya Ev Kiraları

Almanya Ev Kiraları 2023 | Detaylı Almanya Ev Bulma Rehberi!

X