KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

Yazar: Hacer Tarih: 01.10.2023
KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK’nın öğrencilere sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden bir tanesi de ücretsiz internet hizmetidir. KYK, yurtlarında kalan öğrencilere 36 GB kota ile ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. Bu ücretsiz internet hizmetine ulaşabilmek için bir adet kullanıcı adı ve şifreye gerek duyulmaktadır. KYK wifi şifre unuttum diyorsanız, doğru yerdesiniz.

Zaman zaman öğrenciler KYK Wifi ağına giriş yapmak için oluşturdukları şifreleri unutmaktadırlar. Sevgili öğrenciler, GSB wifi şifre unuttum diye hiç endişelenmeyin! GSB Wifi şifre değiştirme ile ilgili tüm işlemleri aktardım.

Bizler sizlere bu yazımızda KYK Wifi şifre değiştirme ile ilgili tüm detayları vereceğiz. Daha fazla sizleri de merakta bırakmadan GSB Wifi şifremi unuttum konulu yazımıza geçelim!

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi Nedir?
KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin ücretsiz olarak yararlanabileceği bir internet hizmetidir. KYK, yurtlarında kalan öğrencilerin derslerinde ve sosyal medyada kullanabilmeleri için 36 GB ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. KYK wifi şifre unuttum diyenler için devam edelim.

KYK İnternet Şifremi Unuttum!

KYK Wifi şifre unuttum
KYK Wifi şifre unuttum

KYK wifi şifrenizi unuttuysanız hiç telaş etmeyin! Yazımızın bu kısmını dikkatlice okuyarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinde öğrenebilirsiniz. Eğer KYK wifi şifrenizi unuttuysanız E-devlet üzerinden yeni bir şifre alamazsınız.

 • Şifre unutma durumlarında direkt olarak kaldığınız KYK yurdunun idaresine başvurmanız gerekmektedir.
 • Kaldığınız KYK yurdunun idaresine başvuruda bulunduktan sonra yurt idaresi size yeni bir şifre oluşturup verecektir.
 • Vermiş oldukları bu şifre ile KYK wifi ağına giriş yaptıktan sonra kendinize özel yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir.
 • Kyk wifi şifre unuttum diyenler, yeni şifre oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı önemli şeyler bulunmaktadır. Oluşturacağınız yeni şifrenizin en az 8 en fazla 12 karakter oluşması gerekmektedir.
 • Bunun yanında yeni oluşturacağınız şifrenin içerisinde en az 1 tane büyük harf ve en az 1 tane rakam yer almalıdır. Başkasının kolayla bulabileceği şifreler tercih etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir!

NOT: GSB şifremi unuttum diyenler için yukarıdaki adımlar uygulanabilir. Genellikle yurt idaresi ile bu sorun çözülebilmektedir.

KYK Wifi şifre unuttum konusuyla ilgili diğer başlıklara geçelim.

KYK Wifi Nasıl Giriş Yapılır?

KYK Wifi Nasıl Giriş Yapılır?
KYK Wifi Nasıl Giriş Yapılır?

KYK Wifi internet hizmetinden yararlanabilmek için yapmanız gereken wifi.kyk.gov.tr adresine girip kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmaktır.

KYK Wifi giriş yazısından detayları öğrenmeniz mümkün. KYK Wifi ağına 3G yada 4.5G ile bağlanmanız ne yazık ki mümkün değildir. Mobil internetinizi kapatıp Wifi ağınızı açmanız gerekmektedir.

KYK Wifi Şifre Alma

KYK Wifi şifre unuttum diyenler, şifre almak için hangi yolları izliyorlar? KYK Wifi şifrenizi hem E-devlet üzerinden oluşturabilir hem de yurt yönetiminden alabilirsiniz.

Şifrenizi E-devlet üzerinden almayı düşünüyorsanız, GSB Wifi şifresi almak için bazı basamakları takip etmeniz gerekmektedir. İşte o basamaklar:

 1. E-devlete TC ve şifre ile giriş yapın,
 2. E-devlete giriş yaptıktan sonra burada bulunan arama kısmına “GSB Wifi Şifre İşlemleri” yazın ve tıklayın,
 3. Karşınıza çıkan bilgileri kontrol edin ve doğruluğundan emin olun,
 4. Karşınıza çıkan bilgilerin doğruluğundan eminseniz bu sayfada bulunan taahhütnameyi onaylayın,
 5. Daha sonrasında şifrenizi oluşturarak KYK Wifi giriş sayfasından internete kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Değiştirme

KYK Wifi şifresini değiştirmek isteyenler buraya! Eğer KYK wifi şifre değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle KYK internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

 • KYK internet sayfasına giriş yaptıktan sonra “Şifre Değiştirme” kısmına tıklayarak buradan kolaylıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz.
 • Yeni oluşturacağınız şifrenin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Yeni şifrenizin en az 8 karakterden, en fazla 12 karakterden oluşması gerekmektedir.
 • GSB şifre değiştirme işlemleri bu şekilde yapılabilir.

Öneri: Kyk Çıkış Nasıl Yapılır?

GSB Wifi Kullanıcı Adı Nedir?

kyk internet şifremi unuttum
kyk internet şifremi unuttum

GSB şifre unuttum sorunundan sonra kullanıcı adı işlemlerine de değinmek gerekir. KYK wifiye bağlanmak isteyen kişiler yukarıda bahsettiğimiz adrese tıkladıklarında karşılarına çıkan doğrulama sayfasında kullanıcı adı ve şifre girmeleri gerekmektedir.

Kullanıcı adı her öğrencinin kendi TC kimlik numarasıdır. Yabancı uyruklu öğrenciler için ise pasaport numarasıdır. Yani kullanıcı adı sabittir, öğrenci kullanıcı adını değiştiremez.

KYK İnternet Kullanımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Eğer siz de KYK yurtlarından herhangi birinde kalıyor ve KYK’nın öğrencilerine sunmuş olduğu ücretsiz internet hizmetinden yararlanıyorsanız bu kısmı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Öncelikle KYK wifi ağına baklanırken kişiye özel olarak oluşturulan kullanıcı adı ve şifrenizi kimse ile paylaşmamaya özen gösterin. Kyk wifi şifre unuttum dememek için bu aşamalar önemli.

KYK internet kullanımı için en başta onaylamış olduğunuz taahhütnameyi dikkatlice okuyun ve bu taahhütnameyi unutmayın. KYK wifi ağı ile giriş yapmış olduğunuz tüm siteler ve yapmış olduğunuz işlemler yaklaşık olarak 6 ay boyunca saklanmaktadır.

Yasal olarak bu kayıtlarınız incelenebilmektedir. Bu yüzden KYK wifi ağı üzerinden giriş yapmış olduğunuz sitelere ve yapmış olduğunuz işlemlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kyk Wifi şifre unuttum diyenler için bilgiler bunlar… KYK kotanız ne kadar kaldı? Kyk Wifi Kota Sorgulama yazısını okuyabilirsiniz.

GSB şifremi unuttum ne yapmalıyım diyenler için özel bir içerik oluşturduk. Şifre değiştirmeye dair artık tüm işlemleri biliyorsunuz. GSB Wifi şifre sıfırlama dâhil olmak üzere herhangi bir aşamada sorun yaşarsanız YORUM bölümünden belirtebilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler: 7 Finans Tavsiyesi

En İyi Viski Markaları

2023’ün En İyi Viski Markaları: 10 Eşsiz Marka!

Mersin Havaş Saatleri

Mersin Havaş Saatleri 2023 | Ücret ve Güzergah Bilgileri!

tayland iphone fiyatları

Tayland iPhone Fiyatları 2023: iPhone 13, iPhone 14 Pro Max…

Yurt Dışı Para Transferi

Yurt Dışı Para Transferi Nasıl Yapılır? 2023 EN UCUZ YOLLAR!

KYK Wifi Giriş

2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

Daha Fazla Makale

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı – AİDATSIZ, EN KARLI 9 KART!

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler ve Firmalar 2023-UYGUN FİYATLAR

Finansal Okuryazarlık Nedir?

Finansal Okuryazarlık Nedir? 6 İpucu ile Kapsamlı Rehber

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir?

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir? Ne Yapılır? Detaylar…

7/24 Diş Polikliniği İzmir

7/24 Diş Polikliniği İzmir | 24 Saat Açık Diş Poliklinikleri

KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

İzmir Havaş Saatleri

İzmir Havaş Saatleri 2024 | GÜNCEL Havaş Hareket Saatleri

Bağkur Primi Ne Kadar

Bağkur Primi Ne Kadar 2023 | En Düşük ve En Yüksek Prim!

X