2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

Yazar: Hacer Tarih: 08.12.2023
KYK Wifi Giriş

Üniversitelerin açılması ile beraber KYK çıkan veya daha önceden beri orada kalan öğrenciler yurtlarına geri dönmeye başladılar. Yurda yerleşen pek çok öğrencinin gerek dersler için gerek ise sosyal medya için internet kullanma ihtiyacı doğdu.

Bu konu ile ilgili olarak KYK yurtlarında kalan öğrencilerimiz internet erişimi için KYK Wifi ağını kullanabilmektedirler. Bizler de bu yazımızda KYK Wifi giriş konusunda siz değerli öğrencilere bilgi vermeye çalışacağız. GSB Wifi giriş linkini de ek olarak paylaştık.

GSB Wifi giriş sayfasından nasıl giriş yapacaksınız ve KYK Wifi ağına bağlanırken karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Kyk internet girişi için bilgileri öğrenelim.

KYK Wifi Giriş

KYK Wifi Giriş
KYK Wifi Giriş

Üniversite öğrencilerinin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden birisi de internettir. KYK’da kalan öğrenciler ücretsiz olarak internetten faydalanabilmektedirler. Siz de KYK’da kalan veya KYK’da kalacak bir öğrenciyseniz öncelikle KYK Wifi giriş nasıl yapılır öğrenmeniz gerekmektedir.

 • KYK Wifi giriş için öncelikle internete bağlanacağınız cihazınızdan KYK Wifi giriş ağına bağlanmanız gerekmektedir.
 • KYK Wifi giriş ağına bağlandığınızda ağ sizi doğrulama sayfasına yönlendirecektir.
 • Bu doğrulama sayfası sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.
 • Kullanıcı adınız T.C. kimlik numaranızdır. Şifrenizi ise yurt yönetiminden veya E-Devlet üzerinden edinebilirsiniz.

Peki, KYK Wifi çıkış nasıl yapılır? Ayrı yazıda anlattık!

GSB Wifi Oturum Açma

GSB Wifi Oturum Açma
GSB Wifi Oturum Açma

GSB Wifi oturum açma sayfası sizlerin KYK Wifi’ye bağlanabilmeniz ve buradan çıkış yapabilmeniz için gerekli olan bir sayfadır. Özellikle bilgisayardan KYK Wifi’ye bağlandığınızda GSB Wifi oturum açma sayfasını kapatmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bilgisayardan wifi çıkışı yapmak için bu sayfaya ihtiyacınız olacaktır.

GSB Wifi oturum açma sayfasına daha kolay ulaşabilmek için bu sayfayı yer imlerine eklemenizi tavsiye ederiz. Bilgisayarınızdan veya kullanmış olduğunuz teknolojik aletinizden yer imleri kısmına girip kolaylıkla bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

KYK Wifi Giriş Linki

KYK Wifi ağına kullandığınız cihazdan Wifi bağlantısını sağladığınızda normal şartlarda otomatik olarak bağlanabilirsiniz. Fakat cihazınız otomatik olarak bağlanmıyorsa KYK Wifi Giriş linkinden KYK Wifi ağına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

KYK Wifi oturum açmak için şifreniz yoksa, şifre adımlarını sizlere sıraladık. Wifi GSB şifre adımları şu şekilde;

GSB Wifi Şifresi Alma Adımları

KYK Wifi Şifresi Alma
KYK Wifi Şifresi Alma Adımları

KYK Wifi şifrenizi hem E-devlet üzerinden hem de yurt yönetiminden alabilmeniz mümkündür. E-devlet üzerinden şifrenizi alacaksanız, GSB Wifi şifresi almak için şu basamakları takip etmeniz gerekmektedir:

 1. E-devletinize giriş yapın,
 2. E-devlete giriş yaptıktan sonra burada bulunan arama kısmına “GSB Wifi Şifre İşlemleri” yazın ve bu kısma giriş yapın,
 3. Karşınıza çıkan bilgileri kontrol edin ve doğruluğundan emin olun,
 4. Bilgilerinizin doğruluğundan eminseniz bu sayfada bulunan taahhütnameyi onaylayın,
 5. Daha sonrasında şifrenizi oluşturarak KYK Wifi giriş sayfasından internete kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Oluşturma

KYK Wifi Şifre Oluşturma
KYK Wifi Şifre Oluşturma

KYK Wifi için şifre oluşturmak istiyorsanız bazı kuralları yerine getirmeniz gerekmektedir. Oluşturacağınız şifrenin en az 8 karakterden en fazla 12 karakterden oluşması gerekmektedir. Bu kurala uygun olarak KYK Wifi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

KYK Wifi şifrenizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle KYK internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. KYK internet sayfasına giriş yaptıktan sonra “Şifre Değiştirme” kısmına tıklayarak kolaylıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni oluşturacağınız şifrenin de en az 8 karakterden en fazla 12 karakterden oluşması gerekmektedir.

KYK Wifi Şifremi Unutursam Ne Olur?

KYK Wifi şifrenizi unuttunuz ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman yazımızın bu kısmını dikkatlice okuyun! Eğer KYK Wifi şifrenizi unuttuysanız ne yazık ki E-devlet üzerinden yeni bir şifre almanız mümkün olmamaktadır. Şifre unutma durumlarında direkt olarak bulunduğunuz yurdun idaresine başvurmanız gerekmektedir.

Bulunduğunuz yurdun idaresine başvuruda bulunduktan sonra yurt idaresi sizlere yeni bir şifre verecektir. Vermiş oldukları bu şifre ile Wifi ağına giriş yaptıktan sonra kendinize özel yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. GSB Wifi yetkilendirme işlemlerinden sonra bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor!

KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor
KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor!

KYK Wifi giriş yapmaya çalışıyor ama KYK Wifi giriş sayfası açılmıyorsa temel olarak 5 sorundan birisine sahipsinizdir. KYK giriş sayfası açılmıyorsa;

 1. KYK Wifi ağına bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.
 2. Cep telefonunuzun mobil bağlantısına bağlı iseniz KYK Wifi ağına bağlanamazsınız.
 3. Bunun yanında kullanmış olduğunuz cihazınızda VPN veya benzeri bir uygulama aktifse bu uygulamaları kapatıp giriş sayfasını tekrar açmayı deneyebilirsiniz.
 4. Eğer KYK Wifi ağına bağlı olduğunuzdan eminseniz kullanmış olduğunuz tarayıcıyı en son sürümüne yükseltmeniz gerekmektedir.
 5. KYK Wifi giriş sayfası açılmıyorsa bunun bir başka sebebi kullanmış olduğunuz tarayıcınızda bulunan çerez sorunu olabilir.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu!

KYK Wifi ağına giriş yapmaya çalıştığınızda “Maksimum Giriş Hakkınız Doldu!” şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorsanız kullanmış olduğunuz diğer cihazdan henüz çıkış yapmamışsınızdır. Ne yazık ki KYK Wifi ağına aynı anda iki cihaz ile giriş yapılamamaktadır.

Öncelikle kullanmış olduğunuz cihazlarınızdan birinden çıkış yapmalı, daha sonrasında diğer cihazınızla giriş yapmalısınız. Bu şekilde yaptığınızda herhangi bir uyarı ile karşılaşmazsınız!

Öneri Yazı: KYK Wifi Kota Sorgulama

Kullanıcı Aktif Değil!

KYK Wifi ağına giriş yapmaya çalıştığınızda “Kullanıcı Aktif Değil!” şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorsanız hesabınız henüz aktifleşmemiş olabilir. Eğer birkaç gün içinde hesabınız aktifleşmezse yurt idaresine başvurarak hesabınızın aktifleşmesini sağlayabilirsiniz.

GSB Wifi oturum açma işlemleri bu şekilde. GSB Wifi bağlanma problemleri yaşadığınızda YORUM bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Nilay - 24/11/2023

  Merhabalar ben telefonumdan GSB Wifi ye bağlanabiliyorum otomatik olarak doldurmam gerken sayfa çıkıyor ama bilgisayarımla bağlantı kuramıyorum verdiğiniz linkide bulmuyor sorun algılama çalıştırdım sorun da bulamadı ne yapmam gerekir acaba?

Benzer İçerikler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler: 7 Finans Tavsiyesi

Gaziantep Havaş Saatleri

Gaziantep Havaş Saatleri 2024 – Duraklar, Güzergah ve Ücreti

Garanti Bireysel Emeklilik İptali

Garanti Bireysel Emeklilik İptali İşlemleri: 4 Kolay Yöntem!

tayland iphone fiyatları

Tayland iPhone Fiyatları 2023: iPhone 13, iPhone 14 Pro Max…

En İyi Viski Markaları

2023’ün En İyi Viski Markaları: 10 Eşsiz Marka!

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı – AİDATSIZ, EN KARLI 9 KART!

Daha Fazla Makale

KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

7/24 Diş Polikliniği İzmir

7/24 Diş Polikliniği İzmir | 24 Saat Açık Diş Poliklinikleri

Ankara Havaş Saatleri

Ankara Havaş Saatleri 2023 | Güzergah ve Güncel Fiyatlar

Fransa Alışveriş Siteleri

Fransa Alışveriş Siteleri 2024: En Popüler 24 Site!

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler ve Firmalar 2023-UYGUN FİYATLAR

KYK Wifi Giriş

2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

Finansal Okuryazarlık Nedir?

Finansal Okuryazarlık Nedir? 6 İpucu ile Kapsamlı Rehber

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir?

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir? Ne Yapılır? Detaylar…

X