En İyi Öğrenci Kredi Kartı – AİDATSIZ, EN KARLI 9 KART!

Yazar: Sinem Editör Tarih: 22.09.2023
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Milyonlarca öğrenci, bütçelerine uygun bir yaşam standardına sahip olmak için çabalıyor. Bu noktada en iyi öğrenci kredi kartı araştırmaları yapan bireyler, uygun koşulları bulmak için araştırma yapıyorlar!

Sizler için kefilsiz öğrenci kredi kartlarını, en çok tercih edilen öğrenci kredi kartlarını derledik. Aralarından kendinize göre en iyisini seçebileceğiniz kredi kartlarını bulacaksınız! Hadi gelin, öğrenci için en iyi kredi kartı hangileriymiş? Öğrenelim…

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisi?

En İyi Öğrenci Kredi Kartları
En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Türkiye’de üniversiteye başlayan her öğrencilerin ilk yaptığı şeylerden birisi en iyi öğrenci kredi kartı araştırması oluyor. Neden mi? Çünkü öğrenci olan bireylere kredi kartı veren bankalar, oldukça avantajlı kampanyalar sunuyorlar.

Aidatsız kredi kartı kullanmak isteyen öğrenciler aynı zamanda kendilerine göre olan kampanyalardan fayda sağlıyorlar. Birçok banka, öğrencileri kendilerine çekecek kampanyaları öne sürerek önemli ölçüde dikkat çekiyor.

Biz de bu yazımızda aklınızda soru işareti bırakmamak adına en iyi öğrenci kredi kartlarını derledik! Öğrenci için en iyi kredi kartları hangileri? Şimdi öğrenin!

1- Garanti BBVA Bonus Genç Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Kredi kartı denildiği zaman fazlasıyla bonkör kampanyalarıyla bilinen Garanti BBVA, öğrenci kredi kartı konusunda iyi alternatiflerden birisi. Eğer 18-25 yaş aralığındaysanız siz de kolaylıkla Garanti BBVA Bonus Genç kredi kartı çıkartabilirsiniz! Aidatsız kredi kartı arayan öğrenciler için tercih edilebilir.

Aynı zamanda Garanti BBVA Bonus Genç‘in öne çıkan özellikleri de çok cazip! Restoran, fast food ve kahve zincirlerine özel bonus puan kazanmanıza vesile oluyor.

Bunun yanı sıra Garanti BBVA Bonus Genç Kart, Aralgame ve Steam gibi dijital oyun dünyasına ait birbirinden özel indirim fırsatları sunuyor!

Bununla birlikte iTunes ve Apple Music uygulamalarında ekstra bonus kazanma fırsatına sahip oluyorsunuz. Harcamalarınızda taksitlendirme, erteleme gibi avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

2- CEPTETEB ÜniversiTEB Bonus Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilere yönelik oldukça güzel kampanyalar konusunda öne çıkan bir diğer banka da Türkiye Ekonomi Bankası olarak biliniyor. En güzel öğrenci kartı arayanlar için değerlendirilebilecek bir seçenek.

18 – 25 yaş arasındaki üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine sunulan bir fırsat. Bu kart için herhangi bir aidat, eft, havale, FAST için ücret ödemezsiniz. Ayrıca mobil uygulama üzerinden kampanyalara katılabilirsiniz.

Yıllık neredeyse 4.500 Türk Lirasına kadar bonus kazanabiliyorsunuz. Yurt dışında da rahatlıkla işlem yapılabilmektedir.

Aynı zamanda havalimanlarında ücretsiz hızlı geçiş (Fast Track) özellikleriyle da nam salan CEPTETEB‘in, CEPTETEB ÜniversiTEB Bonus kredi kartı da öğrenciler adına bir o kadar avantajlı! 25 yaşın altındaysanız siz de bu karta başvuru yapabilirsiniz!

3- Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Üniversite döneminde yolları; Türkiye Cumhuriyeti Gençlik Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu‘ndan burs ya da kredisine alan her öğrencinin elinde Ziraat Bankası Bankkart Genç kredi kartı bulunuyor.

Yazının başında da belirttik. Birçok öğrenci, sorgusuz sualsiz ilk olarak Ziraat Bankasına ait kredi kartını kullanıyor. Fakat endişelenmeyin! Devlet bankası verdiği için bu kartı zorla kullanmak zorunda değilsiniz elbette.

Bankkart Genç kredi kartının da avantajlı olmadığını söylemek pek doğru olmaz. Anlaşmalı üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabilir ve puan kazanılabilir. Kampanyalardan faydalanarak çok avantajlı indirimleri yakalayabilirsiniz.

Birbirinden farklı fırsatları içinde bulunduran bu kredi kartına 18 – 26 yaş aralığında Lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora öğrencisiyseniz başvuruda bulunabilirsiniz!

Öneri içerik: Garanti Bonus Nasıl Kullanılır?

4- Vakıfbank Like Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartları
En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Vakıfbank like kart tüm dünyada alışveriş yapmanıza imkan tanıyan bir öğrenci kartıdır. Vakıfbank Like kredi kartı yıllık 16 TL aidat alır. Eksterinizi e – ekstre olarak alırsanız da kart ücreti alınmaz. 28 yaş altındaki öğrenciler Like card fırsatlarından yararlanabiliyorlar. Faiz oranlarıysa şöyle:

Alışveriş Faiz Oranı% 1,36
Nakit Çekim Faiz Oranı% 1,36
Gecikme Faiz Oranı% 1,66

World özellikli Vakıfbank Like kredi kartının popüler olan özelliklerinden bir tanesi, World üye iş yerlerinden World Puan kazandırması denilebilir. Worldpuan geçen yerler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Ankara Üniversitesi, İTÜ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyanlar, kampüs kartını like card olarak başvuruda bulunarak kullanabilirler. Böylece Worldpuan ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz.

Bunlar dışında Bein Connect, Exxen, Netflix, BluTV, BYoutube Premium, Amazon Prime Video, Gain, Spotify, Fizy ve App Store gibi birçok dijital platform üyeliklerinde belirli oranda sabit indirim veriyor. Ayrıca tüm sinema salonlarında geçerliliği olan sinema bileti alımlarında da %50 indirim vererek öğrencilere kolaylık sağlıyor.

5- Akbank Axess Kampüs Modu Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Eskiden Axess Üniversiteli ve buna benzer gibi isimlerle öğrencilerin ilgisini çekmeyi başaran Akbank, şimdide Akbank Kampüs modu öğrenci kredi kartı ile tercih ediliyor. En iyi öğrenci kredi kartı için tercih edilebilir. İlk yıla özel kart ücreti alınmıyor.

Axess ile yapılan alışverişlerden chip para kazanabiliyorsunuz. Bu chip paraları üye işyerlerinde avantajlı şekilde harcayabilirsiniz. Axess Chip para nerelerde geçerli? Yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca taksit, taksitli avans, ve indirim gibi çeşitli fırsatlardan

Kampüs modu kredi kartına 18 – 30 yaş aralığındaki tüm üniversite öğrencileri başvuruda bulunabiliyor.

6- Yapı Kredi Play Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En avantajlı öğrenci kredi kartı için diğer bir seçeneğiniz Play Kart. Yapı Kredi Bankası, Tıpkı Akbank’ta olduğu gibi klasik olan World özellikli kredi kartı kampanyalarını sunmayı tercih ediyor.

Yapacağınız çeşitli alışverişlerden Worlpuan kazanabiliyor ve World üye işlerinde harcayabiliyorsunuz. Kart için yıllık ücret ödemenize gerek yok.

Aylık 100 TL Harçlık fırsatıyla da 2 güne kadar faiz ödemeden para çekebiliyorsunuz. 18 yaş üzeri olan tüm öğrenciler 2000 TL’ye kadar limiti bulunan bu kredi kartına başvuruda bulunabilir!

7- İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı (Maximum Genç)

En İyi Öğrenci Kredi Kartı
En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilerin bankası olma yolunda oldukça emin adım atan isimlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz ki Türkiye İş Bankası’dır. Bununla birlikte Türkiye İş Bankası, senelerdir sürdürmüş olduğu “İş’te Üniversiteli” kredi kartını zamanla geliştirerek Maximum Genç isimli yepyeni bir gençlik kulübü kurarak sağlam bir adım atmış oldu!

Diğer bankalarla kıyasladığımız zaman sunduğu avantaj ve fırsatlar açısından şu anda en iyi öğrenci kredi kartı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz! Eğer 18 – 25 yaş arasında Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü eğitim görüyorsanız ya da çalışıyorsanız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Öğrenci için 2000 TL‘ye kadar limitli karta siz de sahip olabilirsiniz! Çalışıyorsanız, kart limitiniz sektörünüze göre belirlenir. Limitinizi taksitli nakit avans, nakit avans şeklinde kullanabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Maxipuan Geçen Yerler

8- Denizbank Öğrenci Kredi Kartı (D-Şarj Bonus)

denizbank öğrenci kredi kartı
denizbank öğrenci kredi kartı

Öğrenci için en iyi kredi kartı arayanlara bir diğer önerimiz Denizbank öğrenci kredi kartıdır. Bu kartın adı D-Şarj bonus olarak geçiyor. Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız her alışverişlerden bonus kazanırsınız. 1 bonus = 1 TL olarak hesaplanır.

Biriktirdiğiniz bonusları üye işyerlerinde kullanarak indirimli ya da ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Bu kartı banka kartı olarak da kullanabiliyorsunuz. Bütün bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Her ay 200 TL harcama sözüne karşılık anında 10 TL alırsınız. Taksitli nakit avans seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

9- Enpara Öğrenci Kredi Kartı

enpara öğrenci kredi kartı
enpara öğrenci kredi kartı

Enpara son zamanlarda en çok tercih edilen kredi kartlarından birisi. Direkt olarak Enpara öğrenci kredi kartı diye bir kart aslında yok. Şöyle ki öğrenci kimliğine sahip herkes En para kredi kartına başvuruda bulunabiliyor.

Aidatsız kredi kartı ve bol avantajlı kredi kartı kullanmak isteyen öğrenciler için de iyi bir seçenek diyebiliriz. En iyi öğrenci kredi kartı limiti veren kartlardan birisi. Enpara’nın birçok kampanyası ve avantajı bulunuyor. “Ayın enparalısı” gibi avantajları var.

Çeşitli kampanyalara da katılabiliyorsunuz. Direkt öğrenci kartı olmasa da okurken dahi Enpara öğrencilere kredi kartı veriyor. Özellikle faizli hesapları birikim yapmak isteyen öğrenciler için çok kullanışlı. En uygun öğrenci kredisi için sizlere sunmak istedim.

Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

En iyi öğrenci kredi kartı nedir sorusundan sonra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de öğrenci kredi kartına nasıl başvuru yapılabilir sorusu oluyor. Kendiniz içi en iyi öğrenci kredi kartını belirledikten sonra seçmiş olduğunuz bankanın şubesinden, internet sitesinden, ya da telefon bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz!

Hangi seçeneğe başvuruda bulunduğunuzun herhangi bir önemi olmadan,en iyi öğrenci kredi kartı için başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz banka ile daha önce bir çalışma gerçekleştirdiyseniz yalnızca tüketici sözleşmesini imzalamanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları 

En iyi öğrenci kredi kartınızı bulduktan sonra gerçekleştirmeniz gereken bazı adımlar var. Endişelenmeyin! Aklınızda soru işareti kalmaması adına ilerlemeniz gereken adımları maddeler halinde sıraladık. O halde gelin, hep birlikte öğrenci kredi kartı başvuru koşulları nelerdir? İnceleyelim!

  • Öğrenci kredi kartına başvuru yapabilmek adına genellikle 18 – 25 yaş arasında olmanız gerekiyor. Bu yaş, bankaya özgü 30 yaşa kadar artabiliyor.
  • Bankanızın isteyeceği Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi gibi evrakları yanınızda taşımalısınız.
  • Öğrenci kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanması adına Türk vatandaşı olmalısınız. 
  • Her bankanın kendi bünyesinde özel olarak hazırladığı tüketici sözleşmesini imzalamalısınız.
  • En önemli evrak olan öğrenci belgesini yanınızda getirmelisiniz. (Bu noktada açıköğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları birçok farklı banka tarafından kabul edilmiyor. Bankalar, örgün eğitimde olan öğrencilere öncelik tanıdığı için bu aşama onlar adına olumlu geçiyor.
Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
  • Yetkin Butakın - 27/12/2022

    Faydalı bi paylaşım olmuş. Öğrenci arkadaşların kart başvurusu yapmadan önce okuması gereken bir yazı. Ellerinize sağlık.

Benzer İçerikler

KYK Wifi Giriş

2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

Garanti Bireysel Emeklilik İptali

Garanti Bireysel Emeklilik İptali İşlemleri: 4 Kolay Yöntem!

Ankara Havaş Saatleri

Ankara Havaş Saatleri 2023 | Güzergah ve Güncel Fiyatlar

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler: 7 Finans Tavsiyesi

Mersin Havaş Saatleri

Mersin Havaş Saatleri 2023 | Ücret ve Güzergah Bilgileri!

Daha Fazla Makale

Finansal Okuryazarlık Nedir?

Finansal Okuryazarlık Nedir? 6 İpucu ile Kapsamlı Rehber

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler ve Firmalar 2023-UYGUN FİYATLAR

Gaziantep Havaş Saatleri

Gaziantep Havaş Saatleri 2024 – Duraklar, Güzergah ve Ücreti

Yurt Dışı Para Transferi

Yurt Dışı Para Transferi Nasıl Yapılır? 2023 EN UCUZ YOLLAR!

İzmir Havaş Saatleri

İzmir Havaş Saatleri 2024 | GÜNCEL Havaş Hareket Saatleri

Bağkur Primi Ne Kadar

Bağkur Primi Ne Kadar 2023 | En Düşük ve En Yüksek Prim!

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir?

1 Milyon TL Nasıl Değerlendirilir? Ne Yapılır? Detaylar…

7/24 Diş Polikliniği İzmir

7/24 Diş Polikliniği İzmir | 24 Saat Açık Diş Poliklinikleri

X