KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? GSB Wifi Çıkış Yapmak 2023

Yazar: Hacer Tarih: 15.05.2023
KYK Wifi Çıkış

Ülkemizde pek çok üniversite öğrencisi KYK yurtlarında kalmaktadır. KYK’da kalacak veya KYK’da kalan öğrenciler KYK ile ilgili pek çok bilgiyi merak etmeye ve araştırmaya başladı. Öğrencilerin araştırdıkları en önemli konulardan biri de KYK Wifi çıkış nasıl yapılır oldu. Birçok öğrenci kykwifiçıkış yap şeklinde arama yapıyor, fakat işlemleri gerçekleştiremiyor. Bunun için sizlere açıklamalar yaptım.

KYK Wifi cikis yapma için belirli işlemleri yerine getirmeniz gerekiyor. KYK Wifi’den çıkış yapma işlemleriyle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Detaylarıyla anlattık.

KYK’da kalıyor ve GSB Wifi çıkış konusunda sorunlar yaşıyorsanız veya KYK Wifi’den nasıl çıkış yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı okumadan geçmeyin! Bu yazımızda KYK çıkış yapma konusuna çözüm bulacağız. Haydi daha fazla vakit kaybetmeden yazımıza geçelim!

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? GSB Wifi Çıkış Yapmak 2023
KYK Wifi Nedir?

KYK wifi çıkış işlemlerinden önce konuyu tanımlamak istiyorum. KYK Wifi nedir?

KYK Wifi, Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabildiği bir internet hizmetidir. Elbette ki öğrencilerin kullanmış olduğu bu Wifi’nin belirli bir kotası da bulunmaktadır. Kota dolduğunda internet tamamen kesilmemekte sadece yavaşlamaktadır.

KYK Wifi ağı, özel bir internet ağıdır. Bu yüzden bu ağa bağlıyken yapmış olduğunuz tüm işlemler kaydedilmektedir. Kaydedilen bu işlemlerin başında girdiğiniz internet siteleri, kullandığınız IP adresleri ve giriş çıkış saatleri yer almaktadır.

KYK Wifi ücretsiz internet hizmetine KYK Wifi ağına giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Bu ücretsiz internet hizmetinden sadece ama sadece KYK’da kalan öğrenciler faydalanabilmektedir. KYK yurt internet çıkış bilgilerine geçelim. İşte Wifi çıkış GSB işlemleri…

KYK Wifi Çıkış Yapma İşlemleri

KYK Wifi Çıkış Yapma
KYK Wifi Çıkış Yapma

KYK Wifi çıkış yapma konusunda pek çok öğrenci sorun yaşamaktadır. Bizler de sorun yaşayan öğrencilere yardımcı olması açısından KYK internet çıkış hakkında tüm bilgileri vermeye çalışacağız.

KYK Wifi’den yapmak isteyen kişiler öncelikle kaldığınız yurdun internet çekim alanı içerisinde olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında GSB Wifi çıkış linkine tıklayarak çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KYK Wifi Çıkış Linki Nedir?

KYK Wifi’den çıkış yapabilmek için bir çıkış linkine ihtiyacınız bulunmaktadır. GSB Wifi çıkış yapabilmek için aşağıdaki linke tıklayıp “Çıkış Yap” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Wifi gsb gov tr çıkış yapma sayfasında karşısına çıkan “Çıkış” butonuna tıklayarak bu ücretsiz internet hizmetinden çıkış yapabilirsiniz. Aşağıda video ile Wifi çıkış KYK adımlarını gösterdik. Wifi GSB çıkış işlemleri şu şekilde;

DİKKAT!

Wifi kyk gov tr çıkış adresi için verdiğimiz linke ulaşmak için mobil verinizin kapalı olması ve başka Wifi’a bağlı olmamanız gerekmektedir! Aksi taktirde “Bu siteye ulaşılamıyor” hatası ile karşılaşırsınız.

GSB Çıkış Wifi

KYK çıkış işlemleri bu kadar. Şimdi karşılaşabileceğiniz olası hatalara değinmek istiyorum…

GSB Wifi Çıkış İşlemlerinde Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Uyarısı

gsb wifi cikis
gsb wifi cikis

KYK Wifi çıkış yapmaya çalışıyorsunuz ama karşınıza “Beklenmeyen bir hata oluştu!” şeklinde bir ibare mi çıkıyor? Sakın korkmayın! Bu şekilde bir ibare ile karşılaşmanızın sebebi KYK Wifi ağı üzerinde bir yoğunluğun oluşmasıdır.

  • Bunun teknik olarak bir çözümü ne yazık ki yok! Yapabileceğiniz en iyi şey Wifi çıkış linkine tıklayıp tekrardan çıkış yapmayı denemektir.
  • Uzun bir süre çıkış yapmayı denedikten sonra hala çıkış yapamıyorsanız o zaman bunun sistemsel bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de yapmanız gereken tek şey ne yazık ki beklemek ve tekrar denemektir.

KYK Wifi Çıkış Ekranı Gelmiyor!

kyk internet çıkış
kyk internet çıkış

Bazen KYK Wifi’den çıkış yapamadığınız zamanlar olabilir. Bu aslında KYK’da kalan öğrencilerin sıklıkla karşılaştıkları problemlerden bir tanesidir. Bunun nedeni çıkış yapmayı yoğun saatlerde denemeniz veya sistemden kaynaklı bir sorun olabilir.

Çıkış seçeneğine tıkladığınız halde KYK Wifi çıkış ekranı gelmiyorsa, şu adımları uygulayabilirsiniz. İşte uygulamanız gereken o adımlar:

  1. Cihazınızın internet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  2. Bağlı olduğunuz tarayıcıyı veya bağlı olduğunuz cihazı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.
  3. İşlemi çıkış linki yardımıyla tekrar deneyebilirsiniz.

KYK wife çıkış yap işlemlerinde hatalar ve çözümleri bu şekilde…

Öneri Yazı: GSB Wifi şifre değişme ve tüm işlemler içinKYK Wifi Şifremi Unuttum bağlantısını kullanabilirsiniz.

KYK Wifi’den Neden Çıkış Yapamıyorum?

KYK Wifi’den çıkış yapamamanızın pek çok sebebi bulunmaktadır. Çıkış yapamama sebeplerin başında internete bağlanmak için kullanılan tarayıcının güncel olmaması ve KYK Wifi ağından kaynaklı olan sorunlar yer almaktadır.

Böyle sorunlarla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey KYK Wifi ağına bağlanmak için kullandığınız cihazınızı yeniden başlatmak ve sonrasında KYK Wifi ağına tekrardan bağlanmaktır.

GSB Wifi Çıkış Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KYK Wifi çıkış hakkında yukarıda bahsettiğimiz şeylerin dışında da bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır:

  • KYK Wifi’ye bağlanmış olduğunuz telefondan Wifi’yi unuta tıkladığınızda Wifi’den çıkış yapmış olmazsınız.
  • wifi.gsb.gov.tr çıkış ağına ulaşamıyorsanız bunun temel sebebi bu ağa Wifi ile bağlanmamanızdır. wifi.gsb.gov.tr çıkış ağına mobil internet ile bağlanarak ulaşamazsınız!
  • KYK Wifi ağından çıkış yaparken eğer sistem sizi algılamıyor “Max Cihaz Hatası” gibi bir uyarı veriyorsa “Servisi Durdur” seçeneğine tıklayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm yolları denediniz ve hala KYK Wifi’den çıkış yapamadınız mı? Bunun için endişelenmenize hiç ama hiç gerek yok. Çıkış işlemini hiçbir şekilde yapamasanız bile sistem 8 saat sonra sizi otomatik olarak atacaktır.

Böylelikle çıkış işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Wifi’den çıkış işleminiz gerçekleştikten sonra artık gönül rahatlığı ile giriş yapıp ücretsiz internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Finansal Okuryazarlık Nedir?

Finansal Okuryazarlık Nedir? 6 İpucu ile Kapsamlı Rehber

Yurt Dışı Para Transferi

Yurt Dışı Para Transferi Nasıl Yapılır? 2023 EN UCUZ YOLLAR!

Garanti Bireysel Emeklilik İptali

Garanti Bireysel Emeklilik İptali İşlemleri: 4 Kolay Yöntem!

KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

tayland iphone fiyatları

Tayland iPhone Fiyatları 2023: iPhone 13, iPhone 14 Pro Max…

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı – AİDATSIZ, EN KARLI 9 KART!

Daha Fazla Makale

Mersin Havaş Saatleri

Mersin Havaş Saatleri 2023 | Ücret ve Güzergah Bilgileri!

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler: 7 Finans Tavsiyesi

Ankara Havaş Saatleri

Ankara Havaş Saatleri 2023 | Güzergah ve Güncel Fiyatlar

Bağkur Primi Ne Kadar

Bağkur Primi Ne Kadar 2023 | En Düşük ve En Yüksek Prim!

yeşil pasaport kimlere verilir

Yeşil Pasaport Nedir? Yeşil Pasaport Kimlere Verilir?

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler ve Firmalar 2023-UYGUN FİYATLAR

KYK Wifi Giriş

2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Kitap Okuyarak Para Kazanmak | 10.000 TL EK GELİR FIRSATI!

X