Menenjit Aşısı Fiyatı 2023 | Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazar: Aykut Tarih: 07.12.2023
Menenjit Aşısı Fiyatı

Menenjit aşısı nedir diye merak ediyorsanız içeriğimizi okuyarak bu krem hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tablomuzdan menenjit aşısı fiyat bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Menejit aşıları farklı markalara sahiptir.

Menenjit aşısı kaç TL sorusuna yanıt arayanlar, markaların güncel fiyatlarına göz gezdirebilir. Nimenrix menenjit aşısı, vücudunuzun bakterilere karşı kendi savunmasını koruyucu hücreler olan antikorları üretmesini sağlar. Ninmenrix enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Menenjit aşısının içeriğinde barındırdığı bileşenler menenjit aşısı fiyatı belirlenmesinde de etkilidir. Nimenrix fiyat açısından içeriğindeki etkin maddeler sebebi ile diğerlerinden daha yüksek fiyatlıdır.

Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Menenjit aşısı fiyatları 2023 yılında zam alarak değişti. Aşı olacak vatandaşlar tarafından güncellenen yeni rakamlar merakla araştırılıyor. Menenjit aşısının markalarına göre fiyatları da birbirinden farklıdır. Fiyatlar da markalara bağlı olarak güncellenir. Markasına göre menenjit aşısı fiyatları 2023 yılında şu şekildedir.

  • Nimenrix aşısı fiyat: 992 TL
  • Bexsero aşı fiyatı: 1.250 TL

Markasına göre değişiklik gösteren menenjit aşısı fiyatlarının tek doz alım fiyatları bu şekildedir. Nimenrix ve Bexsero menenjit aşısı olarak ilk akla gelen iki seçenektir.

Bexsero Aşı Fiyatı 2023

Hastaların sıklıkla aldığı ilaçlardan biri olan Bexsero’nun fiyatları da merak konusudur. Bexsero fiyatlarının belirlenmesinde; araştırma geliştirme ve üretim maliyetleri, patent süreleri, Pazar rekabet koşulları, ülke düzenlemeleri ve sağlık sigortası gibi faktörler dikkate alınır. Siyasi ve ekonomik gelişmeler de fiyatlar üzerinde etkilidir.

Menenjit aşısı fiyatı üzerinde yaşanan dalgalanmalar; hastalar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları açısından önemli konular arasında yer alır.

  • Bexsero aşı fiyatı: 1.250 TL’dir.

Öneri içerik: Bebe Aspirini Fiyatı

Rota Aşısı Fiyatı

Rota Aşısı Fiyatları
Rota Aşısı Fiyatları

Rota virüsü tipik olarak bebek ve çocukları etkiler. Oldukça bulaşıcı olan bu virüs, ishal, kusma ve karın ağrısına sebep olur. Hastalar genellikle evde tedavi edilse de ciddi sıvı kaybı gibi durumlarda hastanede tedavi görmeleri de gerekebilir.

Rota aşısı ne kadar, sorusu en çok aranan sorular arasında yer alır. Hızla değişen sağlık hizmetleri fiyatları nedeni ile rota ve menenjit aşısı fiyatı 2023 için de yeniden belirlenmiştir. Rota aşısı tek doz fiyatı 700 ile 800 TL arasında değişir. Fiyatlar aşının türüne bağlı olarak değişir.

Öneri içerik: Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Şartları

Menenjit Aşısı Ne Kadar?

Menenjit aşısı fiyatı aşının türüne ve markasına göre birbirinden farklıdır. Menenjit aşısı ücreti belirlenirken ürünlerin markası ve içerikleri belirleyicidir. Belli periyodlarda güncellenen fiyatlar, kullanıcılar tarafından sürekli takip edilir.

Menenjit Aşısı Ateş Yapar Mı?

Menenjit Aşısı Nedir?
Menenjit Aşısı Nedir?

Menenjit aşısı genel anlamda güvenli bir aşıdır. Bu aşı, yüksek ateş yapabilir. Bu sebeple diğer aşılardan 1 ay sonra yapılması ve aşıdan sonra ateş dürücü kullanılması tavsiye edilir. Aşının uygulandığı bölgede kızarıklık ve ağrı, yorgunluk gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İştah kaybı, halsizlik de aşı uygulaması sonrası görülebilecek yan etkilerdir. Ancak, bu yan etkiler diğer karma aşılarda da ortaya çıkabilir. Bu sebeple de menenjit aşısının diğer aşılarla birlikte yapılmaması gerekir.

Menenjit Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Menenjit aşısının uygulama zamanı kişinin yaşına ve menenjit risk faktörlerine bağlı olarak değişir. Bu sebeple bir uzmana danışıp en uygun zamanı belirlemeniz gerekir. Menenjit aşısı genellikle çocuklara erken dönemde yapılır. Menenjit aşısı bebeklere2., 4. ve 6. aylarda yapılır.

Aynı zamanda menenjit B aşısı için 12 ila 15 ay arasında ek doz uygulaması yapılır. Yetişkinlerde ise başta üniversite öğrencileri olmak üzere menenjite karşı risk taşıyan kişilere uygulanır. Bu yaşlar; 19 ila 21 yaş aralığıdır. Ancak, bağışıklık sistemi zayıflamış olan ve seyahat etmesi gereken yüksek riskli grup söz konusu olduğunda doktor tavsiyesine göre daha farklı bir yaşta da uygulanabilir.

Özellikle yurtdışı seyahati planlayan kişiler için menenjit aşısı son derece önemlidir. Hastalığa karşı korunmak için seyahatten en az 2 hafta önce bu aşıyı yaptırmak gerekir. Bazı ülkeler giriş yapacak kişilerden menenjit aşısı yapmalarını talep edebilir. Bu sebeple seyahat öncesi aşı durumunuzu kontrol etmeniz gerekir.

Öneri içerik: Zovirax Fiyatları

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Nimenrix Aşı Fiyatları
Nimenrix Aşı Fiyatları

Menenjit aşısının içeriğinde bulunan bileşenler sebebi ile fiyatının diğer bazı aşılara oranla daha pahalı olduğu bilinir. Nimenrix aşı fiyatı hakkında bilgi aldıktan sonra aşıyı yaptırmak için mutlaka bir hastaneye başvurmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Sağlık ocağı benzeri yerlerde aşıyı yaptırmazsınız. Menenjit aşısı özel bir aşı olduğu için hangi çeşidi olursa olsun mutlaka hastanede yaptırılmalıdır.

  • Nimenrix Menenjit aşısı fiyatı 2023 yılında 992 TL’dir.

Meningokok Aşısı Fiyatı

Meningokok aşısı fiyatı; ülke ve sağlık hizmeti sağlayıcılarına göre farklı fiyatlarda satışa sunulur. Devlet destekli aşı programları çerçevesinde çocuklara ücretsiz olarak ya da düşük maliyetle uygulanabilir. Meningokok menenjit aşısı fiyatı, aşı markasına göre de değişiklik gösterir.

  • Nimenrix meningokok aşı fiyat: 992 TL
  • Bexsero meningokok aşı fiyatı: 1.250 TL

Menenjit Aşısını Nerede Yaptırabilirim?

Menenjit aşısını sağlık ocağında ücretsiz olarak yaptıramazsınız. Özel aşılar arasında olan menenjit aşısı, genellikle hastanelerde uygulanır. Aynı zamanda seyahat öncesi aşı yaptıracak kişiler Türkiye’nin 43 noktasında bulunan Seyahat Sağlığı Merkezlerinde bu aşıyı uygulatabilir. Sağlık ocaklarında ise ücret karşılığında sadece riskli grupta bulunan kişilere uygulanır.

Menenjit Aşısı İsimleri

Nimenrix Menenjit aşısı ve Bexsero Menenjit aşısı fiyat olarak bir az daha yüksek olsa da en çok tercih edilen aşılardır. Markasına göre değişiklik gösteren menenjit aşısı fiyatları tek doza göre belirlenir. Menenjit aşısı isimleri şu şekildedir.

  • Nimenrix
  • Bexsero

Menenjit Aşısı Kaç Doz?

Meningokok bakterisine karşı uygulanan menenjit aşısı, İkinci aydan itibaren uygulanabilen bir aşıdır. Aşı 2. ayda ilk doz olarak uygulanır. 4. ayda ikinci doz ve 12. ayda üçüncü doz şeklinde tamamlanır.

Öneri içerik: Voltaren Fiyat

Bebeklerde Özel Aşı Fiyatları 2023

Bebeklere özel açılardan olan menenjit ve rota virüs aşıları özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Rotavirüs aşısı fiyatı tek doz olacak şekilde 700 ile 800 TL arasında değişir. Rota virüsü aşısı fiyatı her yıl güncellenir. Bebekler için menenjit aşısı fiyatı markalar göre değişiklik gösterir.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Nusret Fiyat Listesi

Nusret Fiyat Listesi 2023 | (ZAMLI) Nusret Menü Fiyatları

Cin Fiyatları

Cin Fiyatları 2024 | Gilbey’s, Gordon’s, Bombay Sapphire

Gürcistan Alkol Fiyatları

Gürcistan Alkol Fiyatları 2024 | Güncel Liste!

Kubota Traktör Fiyatları

Kubota Traktör Fiyatları 2023 | 2. El Kubota Fiyatları!

Burger King Menü Fiyatları

2023 Burger King Menü Fiyatları Ne Kadar? GÜNCEL FİYATLAR!

Mado Fiyat Listesi

Mado Fiyat Listesi 2023 | Tatlı, Dondurma, Çay, Kahvaltı…

Daha Fazla Makale

Bim Tavuk Fiyatları

Bim Tavuk Fiyatları 2024 | [YENİ] Bütün Tavuk Göğsü, Kanat

Migros Bira Fiyatları

Migros Bira Fiyatları 2024 | (ZAMLI) Tuborg, Efes Fiyatı

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024 – Yavru Kuş Fiyatı ve Kafesler!

Adana Hal Fiyatları

Adana Hal Fiyatları 2024 | (YENİ) Meyve – Sebze Hali Fiyatı

Bim Ayran Fiyatları

Bim Ayran Fiyatları 2024 | Dost 200 ML Koli Ayran Fiyatı!

Mersin Hal Fiyatları

Mersin Hal Fiyatları 2024 | Güncel Bugünkü Yeni Liste

Deutz Fahr Traktör Fiyatları

Deutz Fahr Traktör Fiyatları 2023 | Zamlı Liste Yayınlandı!

Bim Şeker Fiyatı

Bim Şeker Fiyatı 2024 | En Ucuz 1 KG – 5 KG Şeker Ne Kadar?

X