Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

KYK Wifi Kota Sorgulama 2023 – GSB KOTA SORGULA

Hacer tarafından yazıldı.
KYK Wifi Kota Sorgulama

Üniversitelerin açılması ile beraber KYK yurdunda kalan ve buraya yerleşen öğrenci sayısında büyük artış oldu. KYK yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz bir şekilde faydalanabilecekler internet hizmeti vardır. Fakat sunmuş oldukları bu ücretsiz internetin kotası bulunmaktadır.

KYK yurdunda kalan öğrenciler internetim ne kadar kaldı, internetim çok yavaş acaba kotam mı doldu diye soruları merak edip KYK Wifi kota sorgulama yapmak istiyorlar. GSB kota sorgulama işlemlerini bu içerikten öğrenebilirsiniz.

Bizler de KYK’da kalan öğrencilerin GSB Wifi kota sorgulama hakkındaki soru işaretlerine yanıt verebilmek amacıyla bir yazı hazırladık. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin KYK kota sorgulaması yapması için tüm bilgilere aşağıdan erişin!

Kota Nedir?

Kota Nedir?

KYK’nın yurtlarında kalan öğrencilerin tümü için ücretsiz olarak internet hizmeti sağladığından bahsetmiştik. Fakat KYK’nın öğrencilere sağlamış olduğu bu ücretsiz internet hizmetinin de bir kotası bulunmaktadır.

Kota, internet kullanım miktarına koyulan bir sınırdır. İnterneti kullanmaya başladığınızda hızınız oldukça yüksek olurken kotanız dolduğunda internet hızınız oldukça yavaşlamaktadır. Bu nedenle Kyk wifi kota sorgulama önemli bir konudur.

KYK Wifi Çıkış nasıl yapılır? Video ile anlattık!

KYK Wifi Kalan Kota Sorgulama

KYK Wifi Kalan Kota Sorgulama

KYK Wifi hizmetini kullanıyor ve internet hızınızın oldukça düştüğünü hissediyorsanız kesinlikle KYK Wifi kota sorgulama yapmanız gerekmektedir. Çünkü genel olarak internet hızı kota dolduğunda oldukça yavaşlamaktadır. Peki KYK yurt wifi kota sorgulama nereden yapılıyor biliyor musunuz?

KYK Wifi kota sorgulama iki şekilde yapılabilmektedir:

  1. E – Devlet üzerinden
  2. Wifi kyk gov tr üzerinden

1- E-devlet üzerinden yapılan kota sorgulaması nasıl yapılıyor? Tıpkı KYK Wifi şifre alma işleminizi yaptığınız gibi E-devlet üzerinden KYK Wifi kota sorgulama işleminizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için E-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapıp arama kısmına “GSB Wifi Şifre İşlemleri” kısmına tıklamanız yeterlidir.

2- KYK Wifi kota sorgulama işlemi bir de http://wifi.kyk.gov.tr/ adresi üzerinden yapılıyor demiştik. KYK Wifi ağına giriş yaptığınızda alt kısımda kota bilgileri çıkacaktır. Bu kısma tıklayarak internet kotanızın ne kadar kaldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

KYK Wifi Nasıl Hızlanır?

KYK Wifi hızı bazı saatlerdeki yoğunluktan kaynaklı olarak düşebildiği gibi internet kotanız bittiğinde de düşebilmektedir. Eğer internet kotanız bittiyse ve internet hızınız bu yüzden düştüyse tekrar hızlanması için internet kotanızın yenilenmesini beklemeniz gerekmektedir.

KYK Wifi Kotası Ne Kadar?

KYK Wifi Kotası Ne Kadar?

KYK yurtlarında kalan veya kalacak öğrencilerin KYK kota sorgulama konusundan sonra en çok merak ettikleri konu KYK Wifi’nin kotasının ne kadar olduğu konusudur. Önceki yıllarda KYK’nın yurtlarında kalan öğrencilere sunmuş olduğu bu ücretsiz internet hizmetinde herhangi bir kota bulunmazken artık bu ücretsiz internette belirli bir kota bulunmaktadır.

KYK, öğrencilerin bu ücretsiz interneti kullanma konusunda adil olabilmek için her öğrenciye önce 16 GB kota vermiş, daha sonrasında bu kotayı 36 GB’a yükseltmiştir. Bunun nedeni pandemi döneminde bazı derslerin uzaktan olarak işlenmesidir.

Hal böyle olunca 16 GB kota da ne yazık ki öğrencilere yetmemeye başlamıştır. Bunun yanı sıra her öğrenci KYK, öğrencilerin kota haklarından düşmeden üniversite sitelerine girebilme imkanı da tanımıştır. GSB kota bilgileri bu şekilde. GSB kota bilgisi hakkında detayları öğrenmek için farklı araştırmalar yapabilirsiniz.

KYK Kota Ne Zaman Yenilenir?

wifi kota sorgulama kyk
wifi kota sorgulama kyk

Çağımız internet çağı olduğu için hem internet kullanımımız arttı hem de artık pek çok işimizi internetten halledebilir hale geldik. Özellikle öğrenciler diğer yaş gruplarına göre interneti daha fazla kullanmaktadır. Bu yüzden KYK’da kalan öğrenciler de KYK kotanın ne zaman yenilendiğini oldukça merak etmektedirler.

KYK’nın yurtlarında kalan öğrencilere sunmuş olduğu internet her ay birinde, gece 00.00 itibari ile yenilenmektedir. Yani verilen kota bir ay boyunca geçerli olmaktadır. Bu da demek oluyor ki geçen ay kotanızdan kullanmadığınız internet herhangi bir şekilde bir sonraki aya devretmemektedir. KYK internet kota sorgulama işlemleriyle kontrol edebilirsiniz.

KYK Wifi 256K Internet Service Ne Demek?

KYK Wifi kotanız bittiğinde bildiğiniz üzere internetinizde fark edilir bir şekilde yavaşlama olmaktadır. Aylık 32 GB kota hakkınızı doldurduğunuzda “KYK Wifi 256K Internet Service” şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu internetinizin hızının düşük olduğunu göstermektedir. Öğrenmek için Kyk wifi kota sorgulama yapabilirsiniz. Kotanız bitmiş olsa da 256K gibi hız limiti düşük bir internetle interneti kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kyk wifi kalan kota sorgulama hakkında bilgilerimiz bunlar. GSB Wifi kota sorgulama konusuyla ilgili aklınızda soru mu var? Yorum atın, cevaplayalım.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

KYK Wifi Şifre Unuttum

KYK Wifi Şifre Unuttum! 2023 GSB Wifi Şifre Değiştirmek

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler ve Firmalar 2023-UYGUN FİYATLAR

KYK Wifi Kota Sorgulama

KYK Wifi Kota Sorgulama 2023 – GSB KOTA SORGULA

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

En İyi Öğrenci Kredi Kartı – AİDATSIZ, EN KARLI 9 KART!

KYK Wifi Çıkış

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? GSB Wifi Çıkış Yapmak 2023

En Pahalı Para Birimi

En Pahalı Para Birimi Hangisi? 15 En Yüksek Para Birimi!

Daha Fazla Makale

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur? 5 ADIMDA TÜM DETAYLAR

Halkbank Genç Girişimci Kredisi

Halkbank Genç Girişimci Kredisi | 2023 ŞARTLARI – BİLGİLERİ!

Mersin Havaş Saatleri

Mersin Havaş Saatleri 2023 | Ücret ve Güzergah Bilgileri!

7/24 Diş Polikliniği İzmir

7/24 Diş Polikliniği İzmir | 24 Saat Açık Diş Poliklinikleri

KYK Wifi Giriş

2023 KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? GSB Wifi Giriş Sayfası

Ankara Havaş Saatleri

Ankara Havaş Saatleri 2023 | Güzergah ve Güncel Fiyatlar

İzmir Havaş Saatleri

İzmir Havaş Saatleri 2023 | GÜNCEL Havaş Hareket Saatleri

Yurt Dışı Para Transferi

Yurt Dışı Para Transferi Nasıl Yapılır? 2023 EN UCUZ YOLLAR!

X