Merhaba!

Hesabınıza Giriş Yapın

Hesap Oluşturmak için Tıklayın
×

Hesap Oluştur

Aşağıdan hesap oluşturabilirsin.

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yap
×

Merhaba!

Parolanızı sıfırlamak için eposta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin.
Giriş yapmak Tıklayın

Dubai Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 Dubai Maaşlar!

Hacer tarafından yazıldı.
dubai asgari ücret

Dbai’de çalışarak para kazanan birçok göçmen var. Bu zengin ve gösterişli şehirde çalışmak ve burada yaşamak elbette ki pek çok kişinin hayalidir. Peki, Dubai’de asgari ücret ne durumda?

Dubai’de yaşamayı veya orada çalışmayı planlayanlardan birisi iseniz öncelikle Dubai’de asgari ücret ne kadar olduğu konusunda kısa bir araştırma yapmanız gerekecektir.

Sizler hiç yorulmayın, hemen merakınızı giderin diye Dubai asgari ücret 2023 yılında ne kadar oldu ve Dubai maaşlar ne kadar araştırdık. Haydi gelin hep beraber Dubai hakkında neler öğreneceğiz bu yazımızda bir bakalım! Ayrı olarak sizlere Dubai’de yaşam maliyetlerini de aktardım!

Dubai Hakkında

Dubai Hakkında

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten bir tanesidir. Basra Körfezi’nin kıyısında yer almaktadır. 2012 yılında hesaplanan verilere göre Dubai, Orta Doğu’da en pahalı kentler sıralamasında birinci, dünyada ise yirmi ikinci şehirdir.

Dubai’de suç oranı oldukça düşüktür ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer almaktadır.1961 yılına kadar kadar bir liman kasabası olan Dubai, burada petrolün bulunması ile birlikte dünyanın sayılı şehirleri arasında yer almayı başarmıştır.

Dubai’nin resmi dili Arapçadır. Fakat Arapça dışında da pek çok dil konuşulmaktadır. Bengalce, Malayalam, Tamilce, Farsça, Hintçe, Urduca ve İngilizce burada konuşulan diğer dillerden bazılarıdır.

Dubai’nin para birimi Birleşik Arap Emirliği dirhemidir. Birleşik Arap Emirlikleri dirheminin uluslararası para kodu AED şeklinde gösterilmektedir. Dubai asgari ücret detaylarını artık öğrenebiliriz…

İlginizi çekebilir: Yeni Zelanda İşçi Alımı

Dubai Asgari Ücret 2023

Dubai Asgari Ücret 2023
Dubai Asgari Ücret 2023

Dubai sadece gösterişli ve gökdelenleri olan bir şehir değil, aynı zamanda gelişen iş ekonomisine de sahip olan bir şehirdir. Dubai asgari ücret konusu her ne kadar gündemde olan bir konu olsa da Dubai’de herkes için geçerli bir asgari ücret sistemi bulunmamaktadır.

Burada çalışanların iş yoğunluğuna, niteliğine, deneyimine, eğitimine becerisine ve çalışma geçmişine göre maaşları belirlenmektedir. Üç sistemde Dubai de asgari ücreti ele alacak olursak:

 • Üniversite mezunları için belirlenen asgari ücret: 12.000 dirhem yani 3.240 $,
 • Tecrübeli isçiler için belirlenen asgari ücret: 5.000 dirhem yani 1.350 $,
 • Teknisyenler için belirlenen asgari ücret: 7.000 dirhem yani 1.890 $.

Dubai’deki meslek maaşlarının otalamasını aldığımızda yaklaşık olarak 21.120 AED (5.700 Dolar) civarındadır. Genel olarak saatlik ücret uygulanır. Peki, Dubai saatlik ücret ne kadar? Öğrenelim.

Dubai Asgari Ücret Saatlik

Dubai’de ödemeler saatlik olarak yapılmaktadır. Bu saatlik ödemeler de işin yoğunluğuna ve niteliğine göre hesaplanmaktadır.

 • Dubai’yi tüm iş grupları bazında incelersek ortalama olarak 120 AED (32,40 Dolar) saatlik ücret vermektedir. Dubai’de saatlik ücretler bu şekilde.

Dubai’de çalışmak istiyorsanız, mutlaka Dubai iş imkanları yazısını okuyun! Aktif ilanlara başvurun…

Dubai’de Asgari Ücret İle Geçinmek!

Dubai’de Asgari Ücret İle Geçinmek!

Dubai’de asgari ücret ne kadar olduğunu öğrendiğimize göre sıra geldi Dubai’de asgari ücret ile geçinmek konusuna… Dubai’de yaşamayı ve burada çalışmayı düşünüyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey, giderinizin ne kadar olacağını hesaplamaktır.

Bizler de sizlere fikir olsun diye Dubai’de yaşadığınızda giderinizin ne kadar olacağı konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Dubai’de yaşadığınızda aldığınız asgari ücret sizin geçinmenize yetecek mi? diye merak ediyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya devam edin.

Dubai’ye yerleşmeye kesin olarak karar verdiyseniz öncelikle ev kiralarına bir göz atmanız gerekecektir.

İlginizi çekebilir: Fransa Asgari Ücret

Dubai de asgari ücret
Dubai de asgari ücret

Dubai Yaşam Maliyeti!

Dubai’de çalışmayı düşünüyorsanız öncelikle burada yaşayıp çalışırken Dubai de yaşam masrafları hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bizler de sizlere yardımcı olmak adına temel giderlerinizin ortalama olarak ne kadar olacağı konusunda size fikir vermeye çalışacağız.

Dubai’de Ev Kiraları

Dubai’de yaşamaya başladığınızda ilk temel gideriniz elbette ki ev kirası olacaktır. Dubai’deki ev kiralarına göz attığımızda şu şekilde bir tablo karşımıza çıkmaktadır;

 • Şehir merkezinde tek odalı dairenin ortalama aylık kirası: 1.500 $,
 • Şehir merkezi dışında tek odalı dairenin ortalama aylık kirası: 1.000 $,
 • Şehir merkezinde 3 odalı dairenin ortalama aylık kirası: 2.500 $,
 • Şehir merkezi dışında 3 odalı dairenin ortalama aylık kirası: 2.000 $.

Fatura Maliyeti!

Dubai Asgari Ücret ile geçinmek için fatura da çok önemli. Yaşayacağınız evi tuttuktan sonra sıra geldi ne kadar fatura ödeyeceğiniz konusuna…

 • Eğer Dubai’de 80 metrekarelik bir dairede yaşıyorsanız aylık olarak faturalara (su, doğalgaz ve elektrik faturası) ortalama olarak 150 Dolar ödemeniz gerekecektir.
 • İnternet ücreti ise aylık ortalama olarak 100 dolar civarında olacaktır.

Dubai Market Fiyatları!

Dubai Market Fiyatları!

Dubai’de yaşamayı ve burada çalışmayı planlıyorsanız sizi ilgilendirecek bir diğer konu market fiyatları olacaktır. Gelin hep beraber Dubai market fiyatlarına bir göz atalım:

 • Taze beyaz ekmek (500 gr): 1,50 $
 • 12’li yumurta: 3,00 $
 • 1 kg yerel peynir: 12,00 $
 • 1 litre süt: 3,00 $
 • 1 kg tavuk göğsü: 9,00 $
 • 1 kg pirinç: 3,00 $
 • 1 kg elma: 3,00 $
 • 1 kg kırmızı et: 15,00 $
 • 1 kg marul: 1,50 $
 • 1 kg domates: 2,00 $
 • 1 kg soğan: 1,00 $
 • 1,5 L su: 0,75 $
 • 1 kg portakal: 2,00 $
 • 1 kg muz: 2,50 $
 • 1 kg salatalık: 1,00 $

Dubai Ulaşım Fiyatları!

Dubai Ulaşım Fiyatları!

Dubai’de yaşamaya ve Dubai’de çalışmaya karar veren kişilerin ulaşım giderlerini de hesaplamaları gerekmektedir. Özellikle de Dubai asgari ücret ile yaşayacaksanız…

 • Dubai’de ulaşımınızı toplu taşıma ile sağlamayı düşünüyorsanız bir gidişlik toplu taşıma biletine 1.50 $, aylık passa 75,00 $ vermeniz gerekecektir.
 • Dubai’de ulaşımınızı taksi ile sağlamayı düşünüyorsanız taksi açılış ücretinin 3.50 $olduğunu ve 1 saatlik taksi ile yolculuğun ortalama olarak 10,00 $ olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Dubai Meslek Maaşları 2023

Dubai asgari ücret ne kadar öğrendiğimize göre sıra geldi Dubai meslek maaşlarına! Haydi gelin hep beraber Dubai meslek maaşları ne kadarmış bir bakalım;

MeslekDubai Maaşları
Garson2.000 $
İşçi2.000 $
Mimar5.400 $
Elektrik mühendisi4.500 $
İnşaat mühendisi4.500 $
Biyomedikal mühendisi4.000 $
Bilgisayar mühendisi5.300 $
Öğretmen3.000 $
Doktor15.000 $
Diş hekimi11.000 $
Aşçı4.000 $
Yazılımcı6.500 $
Avukat6.800 $
Dubai Maaşları 2023

Dubai de maaşlar bazı mesleklere göre bu şekilde. Ancak unutmayın ki yukarı da belirttiğimiz gibi eğitim durumunuz, deneyiminiz gibi durumlar alacağınız maaşı doğrudan etkiliyor. Bu nedenle daha yüksek maaşlara da sahip olabilirsiniz daha az da…

Dubai’de En Çok Kazanan Meslekler

Dubai’de maaşlar konusunda artık bilgi sahibisiniz. Peki, Dubai’de en çok kazanan meslekler hangileri dersiniz? Dubai’de şu meslekler çok kazanıyor;

 • Doktor
 • Avukat
 • Pilot
 • Yazılımcı
 • Pazarlama müdürleri
 • Finans direktörleri

Dubai Çalışma Koşulları!

Dubai’ye çalışma koşulları açısından bakıldığında oldukça avantajlı bir şehir olduğunu görürsünüz. Çünkü burada sürekli gelişen bir iş sirkülasyonu yer almaktadır.

Dubai’de genel olarak günde 8, haftada ise 48 saatten fazla çalışılmamaktadır. Burada haftalık çalışma süresi 40-48 saat arasında değişim göstermektedir. Dubai’de Ramazan ayında çalışma saatlerinin azaltıldığı bilinmektedir.

Dubai’de çalışan kişiler için molalar en az 1 saattir. Bunun yanında işçi 5 saatten fazla aralıksız çalışmamaktadır. Burada çalışan kişiler resmi tatillerde tam ücretli izin hakkına sahiptir.

NOT: Bu yazıyı Birleşik Arap Emirlikleri asgari ücret olarak da değerlendirebilirsiniz. Tüm rakamlar Dubai asgari ücret ile yakındır.

Sık Sorulan Sorular

Dubai asgari ücret 2023 ile ilgili olarak sık sorulan alakalı sorulara değindim.

1- Dubai’de hayat pahalı mı?

İlgili ülkede kazancınız her ne kadar yüksek olsa da yaşam maliyetlerinin yukarıda olduğunu söyleyebiliriz. Ev kiraları başta olmak üzere pek çok ürün ve hizmet yüksek fiyatlıdır.

2- Dubai’de hangi dil konuşuluyor?

Ülkede resmi dil Arapça’dır ve nüfusun büyük bir çoğunluğu bu dili konuşmaktadır. İkinci dil ise İngilizce olarak belirlenmiştir.

3- Dubai’de çalışmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Dubai’de çalışmak için oturum ve çalışma izni almanız gerekiyor. Bu süreci iş bularak hızlandırabilirsiniz. Ülke genelinde hemen her sektör gelişmiştir. Nitelikli bir mesleğiniz varsa ve yabancı dil biliyorsanız kolayca iş bulabilirsiniz. Diğer vasıfsız işler için şansınız düşük olsa da Dubai asgari ücret rakamlarını kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Dubai İş İmkanları

Dubai İş İmkanları 2023 – İş İlanları Sitelerine Başvurun!

Fransa Asgari Ücret

Fransa Asgari Ücret 2023 | NE KADAR? Güncel Bilgiler!

Karadağ Asgari Ücret

Karadağ Asgari Ücret Ne Kadar? – 2023 MESLEK MAAŞLARI

Macaristan Asgari Ücret

Macaristan Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 Güncel Veriler!

Malta Asgari Ücret

Malta Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 İçin Tüm Detaylar!

Gürcistan İş İmkanları

2023 Gürcistan İş İmkanları – İŞ İLANLARINA BAŞVUR!

Daha Fazla Makale

Kanada İşçi Alımı

Kanada İşçi Alımı 2023 | Güncel İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bosna Hersek Asgari Ücret

Bosna Hersek Asgari Ücret 2023 – NE KADAR? Güncel Bilgiler

İtalya iPhone Fiyatları 2023 – 14 PRO MAX, 13, 12, 11 – Ucuz

Fransa İş İlanları

Fransa İş İlanları 2023 – İŞÇİ ALIMI VAR MI?

Kanada Ev Fiyatları

Kanada Ev Fiyatları 2023 | Toronto, Montreal Ev Fiyatları

Almanya İş İmkanları

Almanya İş İmkanları | 2023 İşçi Alımı Siteleri – Fırsatları!

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 – GÜNCEL – İşçi Maaşları

Romanya Araba Fiyatları 2023 – GÜNCEL! Romanya Arabaları Ucuz mu?

X