Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 – GÜNCEL – İşçi Maaşları

Yazar: isil Tarih: 06.06.2023
Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 - GÜNCEL - İşçi Maaşları

Avustralya işçi alımı 2023 yılında da tüm hızıyla devam ediyor! Hint Okyanusu ve Büyük okyanus arasında yer alan bu doğa harikası ülkede insan gücüne çok ihtiyaç var. Avustralya’da 2022-2023 döneminde 180,000 işçi alımı yapılması planlanıyor. Üstelik bu rakamın 2024 yılında 213,000’i geçeceği öngörülüyor. Haberler şahane değil mi?

Avustralya nitelikli göçmenlik için ilk adreslerden biri. Neden mi? Avustralya ya göç edenlerin çoğunluğu nitelikli göçmen kategorisinde yer alıyor. Avustralya sağlık çalışanı, muhasebeci, mimar, yazılımcı, mühendis gibi pek çok alanda profesyonele kapılarını açıyor. Peki, Avustralya vasıfsız işçi alımı yok mu? Elbette var; bu ülkedeki en büyük ihtiyaç insan!

O halde gelin şimdi Avustralya iş imkanları, eleman siteleri, göçmenlik, iş ilanları gibi bu konuda merak edebileceğiniz tüm konulara birlikte bakalım. Bu yazı bittiğinde Avustralya da çalışmak için bavulları hazırlayıp hemen yola çıkalım!

Avustralya İş İlanları 2023 – Avustralya’da Nasıl İş Bulunur?

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 - GÜNCEL - İşçi Maaşları
Avustralya İşçi Alımı 2023

Avustralya iş fırsatları size bu ülkenin kapılarını aralayacak olan en önemli kaynak. İşte tam da bu nedenle şimdi sizinle en iyi Avustralya iş ilan sitelerini paylaşacağım. Bu adresleri kullanarak yaşamak istediğiniz şehri, aradığınız işin kriterlerini seçebilir ve Avustralya iş başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca Avustralya işçi alımı yapan tüm firmalara ulaşabilir ve şansınızı artırabilirsiniz. Avustralya’da çalışmak için ne yapmalı diye soranlara cevap niteliğinde tablo geliyor!

Gelelim Avustralya iş ilanları 2023 sitelerine ulaşabileceğiniz kaynaklara:

Avustralya İş Bulma Siteleri – Avustralya’ya Nasıl Gidilir?

Şimdi sizinle Avustralya’nın en çok kullanılan 3 iş ilanı sitesini paylaşıyorum. Bu siteler aracılığıyla Avustralya işçi alımı yapan binlerce firmaya ulaşabilir ve iş bularak bu ülkeye göç edebilirsiniz. Bu tablonun hemen altında ise sizi Avustralya’da iş aradığınız şehre göre yüzlerce ilanla buluşturacak özel bir kaynak var. Gidince bi’ kartpostalınızı alırım! 🙂

Avustralya iş ilanları – Kariyer siteleriWeb sitesi içeriği
Gumtree jobAvustralya’da en sık kullanılan kariyer sitelerinden biri. Mutlaka göz atın.
SeekÜcretsiz bir site ve hem işverenler hem de iş arayanlar tarafından kullanılıyor.
IndeedFarklı kategorilerde, birbirinden ilginç çalışma fırsatlarıyla karşılaşabileceğiniz bir site. Bu siteye mutlaka göz atın, size yeni fikirler verebilir.
Avustralya göçmenlik için iş bulma siteleri

Yurt dışına göç etmeyi planlıyorsanız bu içerik de ilginizi çekebilir: Yeni Zelanda İşçi Alımı

Avustralya İş İlanları

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 - GÜNCEL - İşçi Maaşları
Avustralya’da Nasıl İş Bulabilirim?

Sosyal medya deyip de geçmeyin, Facebook gruplarının gücünden faydalanın! Aşağıda sizinle Avustralya’da şehirlere göre iş ilanı bulabileceğiniz Facebook gruplarını paylaşıyorum. Bu listeden sonra Avustralya’ya yerleşmek isteyen herkesi oralara doğru yolcu edeceğiz gibi duruyor. 🙂

Avustralya işçi alımı ilanlarına ulaşmak için linklere bi’ tık yeterli!

Avustralya iş ilanları (Şehirlere göre)
SydneySydney, Australia – Day/Cash Jobs by Alpha18
BrisbaneBrisbane Jobs
Melbourne
Melbourne (Australia) Jobs
Avustralya göç için şehirlere göre ilanlar

Avustralya göç araştırmanıza Kuveyt iş ilanlarına göz atarak da devam edebilirsiniz. Tıklayın: Kuveyt İş İlanları

Hangi Avustralya Çalışma Vizesi Türü Size Göre?

Avustralya işçi alımı 2023 yılında oldukça yoğun şekilde devam ediyor. En sık sorulan soru ise Avustralya ya işçi olarak nasıl gidilir oluyor. Bu noktada önemli olan Avustralya göçmenlik başvurusu yapmadan önce sizin için doğru programı bulmak. Şimdi Avustralya göçmenlik için size yardımcı olabilecek 5 vize türünü açıklıyorum:

1 – Avustralya Kalifiye Göçmenlik Programı

Avustralyada çalışmak için nitelikli iş gücünün en sık başvurduğu vizedir. Kişiye ve ailesine oturum hakkı sağlar. Uzun vadede gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda vatandaşlık hakkı da sunabilir.

2 – Avustralya Eyalet Sponsorluğu Vizeleri

Avustralya işçi alımı konusunda en cömert ülkelerden biri. İşte bu vize Avustralya’ya göç etmek isteyenler ile Avustralya’daki işçi açığı arasında buluşturucu bir rol üstleniyor.

3 – Avustralya Yatırımcı Vizeleri

Yatırım yoluyla Avustralya’ya göç etmek isteyenlere pek çok imkan sunan bu vize modeli tam size göre olabilir mi? Avustralya yatırım yapmak için doğru seçim!

4 – Avustralya İşveren Sponsorluğu

Avustralya iş için nasıl gidilir sorusuna cevap mahiyetinde bir program. Ülkedeki iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen bu program dahilindeki Avustralya ilanlarına göz atabilirsiniz. Bu program sayesinde Avustralya’da daimi oturma hakkı kazanabilirsiniz.

5 – Avustralya Mühendis Vizeleri

Avustralya’ya mühendis olarak nasıl gidilir diye merak eden yeni mezun mühendisler bu vize türüne bayılacak. Ülkede mühendislere yoğun olarak ihtiyaç duyuluyor ve genç mezunlar bu vize ile Avustralya’ya davet ediliyor. Mutlaka araştırın!

NOT: Eğer meslek bazında herhangi bir vasfınız varsa, Avustralya vasıflı işçi alımı daha yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Mutlaka değerlendirin!

Avustralya Göçmenlik Başvurusu Nereden Yapılır? – Önemli Adresler!

Avustralya İşçi Alımı Var mı? 2023 - GÜNCEL - İşçi Maaşları

Türkiye’deki Avustralya Konsolosluğu’nun sitesi Avustralya işçi alımı için mükemmel bir kaynak. Eğer Avustralyada çalışmak istiyorsanız bu adrese mutlaka göz atın. Avustralya göçmenlik başvurusu 2023 için ihtiyacınız olan güncel linklere bu adresten ulaşabilirsiniz.

  • Avustralyaya göç yolculuğunda ihtiyacınız olan bir kaynak daha: https://www.homeaffairs.gov.au/
  • Avustralya işçi alımı, göç, vatandaşlık, gümrük konularında bu adreste yer alan iletişim numaraları ya da mail adresleri aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz.

NOT: Avustralya iş imkanları yüksek olan ülkelerden birisidir. Nitelikli iş gücü oranını arttırmak isteyen ülke, bu anlamda pek çok yabancı işçiyi kabul ediyor.

Avustralya’da Aranan Meslekler

Avustralya işçi alımı ve göçmenlik vizeleri bilgisini şeffaf olarak yayınlar. Yetkili birimler tarafından her yıl Avustralya göçmen işçi alımı konusunda bir kota belirlenir. Bu kota ülkede ihtiyaç duyulan mesleklere göre belirlenir. Bu liste aracılığıyla uzmanı olduğunuz alana Avustralya’da ihtiyaç duyulup duyulmadığını öğrenebilirsiniz.

Avustralya Türk işçi alımı için mutlaka ülkede iş yapan Türk firmalarıyla iletişime geçin. Avustralya’da aranan meslekler şu şekilde:

  • Yazılım Geliştiricisi
  • Hemşire
  • Mühendislikler
  • İnşaat Proje Yöneticisi
  • Finans Uzmanı
  • Veri Uzmanı

Fransa iş ilanlarını keşfetmek ister misiniz? Tıklayın: Fransa İş İlanları

Avustralya İşçi Alımı – Sık Sorulan Sorular

Avustralya’da Çalışmak

Avustralya işçi alımı ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

1- Avustralya’da göçmenlerin nüfusa oranı nedir?

Avustralya’da yaşayan 7,5 milyonu aşkın sayıda kişi bu ülkeye farklı topraklardan göç etmiştir. Bu rakam nüfusun %25’inden fazlasına işaret etmektedir.

2- Avustralya Türk işçi alımı var mı?

2021 yılında Avustralya’da yapılan nüfus sayımında ülkede yaşayan Türk sayısının 87,164 olduğu açıklanmıştır. Bu sayıyı da göz önünde bulundurarak söyleyebilirim ki Avustralya’nın kapıları Türk vatandaşlarına açıktır.

3- Avustralya mutlu bir ülke mi?

Birleşik Milletler tarafından her yıl yayınlanan Dünya Mutluluk Raporu’nda Avustralya ilk 20 arasında yer almaktadır. Bu veriden yola çıkarak ve dünya üzerinde 208 ülke bulunduğunu göz önünde bulundurarak Avustralya’da mutluluk oranı oldukça yüksektir diyebilirim.

4- Avustralya iş imkanı çok mudur?

Avustralya iş imkanı, endüstrinin pek çok alanında geniştir. Ülke ekonomisi gelişmiş özelliklere sahip olduğundan dolayı istihdam oranları da yeterli seviyelerdedir.

Avustralya’ya işçi olarak nasıl gidilir diye soranlara kaliteli bir içerik sunduğumuzu düşünüyoruz. 🙂

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Sevgili Avustralya yolcuları, bu içerik size bu yolculuğunuzun öncesinde yardımcı oldu mu? Eğer farklı sorularınız var ise bizimle aşağıdaki yorumlar bölümü aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Avustralya konusunda aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Sidney’de görüşmek üzere!

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

İngiltere Ev Fiyatları 2023 - İngiltere Evleri Ne Kadar?

İngiltere Ev Fiyatları 2023 – İngiltere Evleri Ne Kadar?

Portekiz Asgari Ücret

Portekiz Asgari Ücret 2023 | Yaşam Maliyetleri Ne Kadar?

Macaristan Asgari Ücret

Macaristan Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 Güncel Veriler!

Dubai Asgari Ücret

Dubai Asgari Ücret 2023 | Kaç Dolar – TL? İşte Yanıtı!

Amerika'da LYFT Yapmak

Amerika’da Lyft Yapmak ve 2023 Sürücü Gereksinimleri!

Gürcistan Asgari Ücret

Gürcistan Asgari Ücret 2023 | Batum, Tiflis Maaşları!

Daha Fazla Makale

Yunanistan Asgari Ücret

Yunanistan Asgari Ücret 2023 – Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Katar İş İmkanları

Katar İş İmkanları 2023 – Katar Personel Alımı Yapıyor!

Karadağ Ev Fiyatları 2023 - GÜNCEL! - En Ucuz Ev Ne Kadar?

Karadağ Ev Fiyatları 2023 – GÜNCEL! – En Ucuz Ev Ne Kadar?

İran Asgari Ücret

İran Asgari Ücret Ne Kadar? – 2023 MESLEK MAAŞLARI!

Makedonya Asgari Ücret 2023 - Makedonya Maaşları Ne Kadar?

Makedonya Asgari Ücret 2023 – Makedonya Maaşları Ne Kadar?

Suudi Arabistan Asgari Ücret

Suudi Arabistan Asgari Ücret ve Maaşlar – 2023 YILI BİLGİLERİ

Katar Asgari Ücret

Katar Asgari Ücret 2023 Ne Kadar? Katar’da Yaşam Fiyatları!

Almanya Asgari Ücret

Almanya Asgari Ücret 2023 | Kaç Euro, Ne Kadar? GÜNCEL!

X