Fransa İş İlanları 2023 – İŞÇİ ALIMI VAR MI?

Yazar: Aykut Tarih: 08.12.2023
Fransa İş İlanları

Fransa iş ilanları – Güncel iş imkanları 2023 hakkında yazdığım bu içeriği okuduğunuza göre şu anda bu konuda detaylı bir araştırma içindesiniz. O halde size güzel bir haberim var:

Doğru yerdesiniz! Bu içerik Fransa’da iş bulmak istiyorum diyenler için bir rehber niteliğinde. Bu yazıyı okuduktan sonra Fransa’da yaşayan 800.000’i aşkın sayıda Türk’ten biri siz olabilirsiniz! Heyecanlı mısınız?

Öncelikle açıklayalım; Fransa’da iş bulmak isteği neden yükselişte? Fransa’da işsizlik oranı son yıllarda %7 ila %7,5 oranında seyrediyor, Türkiye’de ise bu oran %10’un üzerinde. Bu nedenle Fransa’ya göç etmek pek çok Türk vatandaşının gündeminde. Şimdi size Fransa’da çalışmak konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri sırasıyla aktaracağım.

Fransa İş İlanları 2023

Fransa İş İlanları 2023
Fransa İş İlanları 2023

Fransa’da ne iş yapabilirim diye soruyorsanız öncelikle Fransa iş ilanları sitelerine göz atmalısınız. Neden mi? Çünkü Fransa iş imkanları oldukça çeşitlidir ve bu ilanları Fransa iş ilanı siteleri aracılığıyla keşfetmek en kolay yol olacaktır. 

Bu sitelerde arama yaparak Fransa’da Türklere iş imkanı sunan pek çok işletmenin ilanına ulaşmanız mümkün. Ayrıca yeni iş fikirleriyle de tanışabilirsiniz. Şimdi Fransa iş arama sitelerini keşfetme zamanı!

İlginizi çekebilir: İsviçre Asgari Ücret 2023

Fransa İş İlanı Siteleri

Fransa İş İlanı Siteleri
Fransa İş İlanı Siteleri

Fransa’da iş bulmak için bilgisayar başına geçtiyseniz şimdi aşağıda sizinle paylaşacağım siteleri tek tek incelemelisiniz! Vazgeçmek yok! Fransa iş ilanları konusunda size pek çok seçenek sunuyor. İhtiyacınız olan tek şey bir “Evet”.

Fransa iş başvurusu yapacak ve yeni bir ülkeye yerleşeceksiniz. Bu süreci sizin için biraz daha kolaylaştırmak istedim. Fransa’nın en iyi iş bulma sitelerini sizin için tabloda bir araya getirdim. Üstelik uzmanlık alanınıza göre ihtiyacınız olan Fransa iş ilanlarını bulabileceğiniz şekilde!

Web SitesiUzmanlık Alanı
Pole-emploi.frFransa iş ilanları konusunda lider sitelerden biri.

Indeed France

Fransa’da iş bulmak isteyenler için pek çok farklı iş kolunda ilanlar burada.
The Localİngilizce bilginizi kullanarak Fransa’da çalışmak için buraya!
Jobs in ParisParis’te iş ilanları için bu linke tıklayın.
KeljobFransa işçi alımı yapan pek çok firmanın ilanı burada yer alıyor.
Momji Fransa’da bakıcı ilanları ya da eğitmenlik yapmak için buraya! Bu adreste Fransa’da yatılı iş ilanları yer alıyor.
Stratégies Emploiİletişim ve reklam profesyonelleri için Fransa iş ilanları burada!
CadremploiFransa’da çalışmak isteyen yönetici pozisyonundaki adaylar için ilanlar burada!
Apec.frFransa’da çalışmak istiyorum diyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken kapsamlı bir site.
QAPAFransa’da inşaat ilanları, ticaret imkanları gibi pek çok farklı sektördeki aramaya cevap veren bir site.
Fransa İş İlanı Siteleri 2023

Fransa’da Nasıl İş Bulabilirim? Özel Tüyolar!

Fransa’da çalışmak için ne yapmalıyım ya da nasıl iş bulabilirim diye soruyorsanız sizinle paylaşacağım özel tüyo sosyal medyanın gücünden faydalanmanız! Peki, nasıl?

Fransa’da iş bulmak konusunda size çok yardımcı olacak bir sosyal mecra var: LinkedIn. Bu sitede mutlaka profesyonel bir hesap oluşturun. Daha sonra Fransa iş ilanları konusunda detaylı bir arama yapın. 

Sizinle bir de Fransa’da çalışan Türklerin dayanışma içerisinde olduğu Fransa iş ilanları Facebook grubunu paylaşmak isterim. Bu adrese de göz atabilirsiniz.

Fransa otel, vasıfsız işçi, inşaat, kaynakçı, CNC iş ilanları bu sitelerde yer alıyor. Fransa işçi alımı yapan firmalar bu adreslerde ilanlarını yayınlıyor.

İlk etapta ev tutmak istemezseniz Fransa yatılı iş imkanları konusunda da bu sitelerden destek alabilirsiniz. 

Fransa’da Kaçak Çalışmak

Fransa’da kaçak çalışmak konusunda da pek çok araştırma yapılıyor. Unutmayın ki başka bir ülkede kaçak çalıştığınızda hiçbir hakka sahip olmaz, yakalanmanız durumunda cezaya çarptırılırsınız. Bu nedenle Fransa’da iş bulmak için bu içerikte yer alan bilgilerden hareketle legal yolları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Siz siz olun, yasal yollardan şaşmayın; yukarıda sizinle paylaştığımız Fransa iş ilanları web sitelerinden iş arayın. Büyüleyici Fransız sokaklarının keyfini gönlünüz rahat şekilde çıkarın!

Fransa Maaşları Ne Kadar? Fransa Asgari Ücret 2023

Fransa iş başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımları öğrendiniz. Şimdi ise aklınızda Fransa maaşları konusunda bazı sorular var. Sizi bekletmeden en çok merak ettiğiniz soruyu yanıtlayayım: Fransa’da asgari ücret 1.709,28 €. Bu aşamada bilmeniz gereken önemli iki nokta daha var:

  • Fransa maaşları çalışma alanına göre farklılık gösterir. Hedefinizi asgari ücretin üzerinde tutun.
  • Fransa yaşam maliyetleri de göz önünde bulundurmanız gereken bir konu. Bu nedenle sizi Fransa Asgari Ücret başlıklı içeriğimize davet edelim.

Fransa’da en çok aranan meslekler ve maaşları; işçi, vasıfsız işçi, emekli maaşları, Fransa yaşam giderleri ve daha fazlası yukarıdaki linkte!

Size fikir vermesi açısından bazı mesleklerin Fransa maaşları bilgisini aşağıdaki tabloda açıklıyorum.

MeslekMaaş/Ay
Öğretmen2.900 €
Doktor9.750 €
Garson2.000 €
Finansal Analist5.500 €
Grafik Tasarım5.000 €
Fransa Maaşları 2023

Fransa’da Çalışmak Hakkında En Sık Sorulan Sorular

Fransa iş ilanları 2023 hakkında sıkça sorulan soruları sizler için listeledim;

1- Fransa işçi alımı 2023 yılında devam ediyor mu?

Evet, Fransa’da çalışmak için doğru adımları izlemeniz yeterli. Her zaman Fransa’da iş imkanları bulunmaktadır.

2- Fransa çalışma koşulları nasıl?

Fransa’da yasal çalışma süresi haftalık 35 saattir. Fransa’da günlük çalışma süresi ise 7 saattir. Fransa’da fazla mesai ilk sekiz saatin her biri için saatte %25, bundan sonraki her saat için %50 olarak ücretlendirilir.

3- İş bularak Fransa’ya göç etmek mümkün mü?

Eğer 3 aydan uzun süreli bir iş teklifi aldıysanız Fransa’da oturum izni alabilirsiniz. Böylece çalışma yoluyla Fransa’ya göç etmek mümkün olabilmektedir.

4- Fransa’da çalışmak için Fransızca bilmek gerekir mi?

Bu sorunun cevabı çalışacağınız alana göre değişiklik gösterir ancak yine de hayat işten ibaret değil. Günlük hayatta zorlanmamak adına temel düzeyde Fransızca öğrenmeniz faydalı olacaktır.

5- Fransa’da iş yapan Türk firmaları var mı?

Evet, Fransa’da Türk firmaları bulunmaktadır. Fransa iş ilanları sitelerinden ya da Google’da bu konuda arama yaparak ilgili firmaların bilgisine ulaşabilirsiniz. Fransa’da iş bulmak için bu firmalarla doğrudan iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz. Bazen bir e-mail hayatınızı değiştirebilir!

6- Fransa’da yaşam maliyetleri nasıl?

Bu kapsamlı konuyu da Fransa asgari ücret 2023 başlıklı içeriğimizde detaylı olarak açıkladık. Fransa araba fiyatları, Fransa market giderleri, Fransa restoran fiyatları, Fransa giyim fiyatları ve daha fazlası bu içerikte sizi bekliyor.

7- Fransa işçi vizesi nasıl alınır?

Fransa işçi vizesi almak için öncelikle çalışacağınız firmanın yetkilileri ilgili birimlerden izin almalıdır. Sonraki aşamada https://france-visas.gouv.fr adresinden başvuru formu doldurulur, agerekli belgeler tedarik edilir ve konsolosluk görüşmesi gerçekleştirilir. Çalışma alanınıza göre alacağınız vize türünün değişkenlik gösterebileceğini hatırlatalım!

8- Fransa’da asgari ücret ile geçinmek mümkün mü?

Fransa yaşam giderleri yaşanan bölgeye ve yaşam tarzına göre büyük oranda değişiklik gösterir. Size fikir vermesi açısından şöyle bir örnek verebilirim: Nice gibi ortalama büyüklükte bir şehirde 4 kişilik bir ailenin yaklaşık aylık gideri 3500 €.

Fransa’da iş imkanları ile tanıştınız, sırada ne var?

Şimdi Fransa’da iş bulmak için gerekli tüm bilgilere sahipsiniz, o ilk adımı atmaya ve Fransa’da yeni bir hayata başlamaya hazır mısınız? Çalışmak ve yaşamak için Fransa’nın komşusu olan Almanya’ya ne dersiniz?

Neden olmasın diyorsanız, Almanya iş imkanları yazımıza göz atabilirsiniz. Almanya’da çalışırsanız bir otobüse atlayıp dilediğiniz zaman Fransa’ya gidebilirsiniz. Fransa’da iş bulmak Almanya’da çalışırken daha kolay olabilir! 🙂

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Polonya İş İlanları

Polonya İş İlanları 2023 | İşçi Alımı Yapılıyor Mu?

Finlandiya Asgari Ücret

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar? – 2023 Meslek Maaşları!

Almanya Fırsat Kartı Nasıl Alınır?

Almanya Fırsat Kartı Nasıl Alınır? Yasa Tasarısı Onaylandı!

Sırbistan Asgari Ücret

Sırbistan Asgari Ücret 2023 | Ne Kadar? Dinar, Euro, TL!

Gürcistan Asgari Ücret

Gürcistan Asgari Ücret 2023 | Batum, Tiflis Maaşları!

Amerika'da Doordash ile Para Kazanmak

Amerika’da Doordash ile Para Kazanmak – 2023 KAZANÇLARI!

Daha Fazla Makale

Ukrayna Asgari Ücret

Ukrayna Asgari Ücret 2023 | Ne Kadar? Yaşam Maliyeti!

Avustralya Araba Fiyatları 2023 - GÜNCEL! - Sıfır / İkinci

Avustralya Araba Fiyatları 2023 – GÜNCEL! – Sıfır / İkinci

Malta Asgari Ücret

Malta Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 İçin Tüm Detaylar!

İsveç Asgari Ücret

İsveç Asgari Ücret 2023 | Saatlik Ücretler (Kron, TL, Euro)

Avustralya Asgari Ücret

Avustralya Asgari Ücret 2024 – Yaşam Masrafları Ne Kadar?

İngiltere Araba Fiyatları 2023 - GÜNCEL! - Sıfır, İkinci El

İngiltere Araba Fiyatları 2023 – GÜNCEL! – Sıfır, İkinci El

Danimarka İş Başvurusu

Danimarka İş Başvurusu 2024 | Nasıl Yapılır? Şartları Neler?

Finlandiya İş İlanları

2023 Finlandiya İş İlanları – Yabancı İşçi Alımı Yapılıyor!

X