Almanya Alışveriş Siteleri 2023 – En Çok Kullanılan 15 Site!

Yazar: Aykut Tarih: 08.12.2023
Almanya Alışveriş Siteleri

Almanya’dan alışveriş yapmak, birçok kişinin uygun fiyatlı alışveriş için tercih ettiği seçeneklerden birisi… Bu noktada Almanya alışveriş siteleri çokça araştırılıyor! Online alışveriş yolculuğunda giyim, elektronik, teknoloji, gıda alışveriş sitesi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

İçerikte ek olarak Almanya ikinci el alışveriş sitelerine de değindik. Yurt dışından alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, başlamadan önce Almanya alışveriş sitesi listesini mutlaka inceleyin… İşte detaylar!

Almanya Alışveriş Siteleri Nelerdir?

Almanya Alışveriş Sitesi Örnekleri
Almanya Alışveriş Sitesi Örnekleri

Alman alışveriş sitesi denildiğinde elbette birçok seçenek bulunuyor. Yaptığımız araştırmalara göre ilgili ülkede teknoloji alışveriş siteleri ön plana çıkarken, e-ticaret piyasasının gelişmiş olması, site sayısının çok olmasına neden oluyor.

En popüler Almanya alışveriş siteleri 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Amazon.de
 • Otto.de
 • Zalando.de
 • lidl.de
 • Saturn.de
 • Bonprix.de
 • Mediamarkt.de
 • Cyberport.de
 • Babymarkt.de
 • Thomann.de
 • Heine.de
 • Ebay.de
 • Conrad.de
 • Westwing.de
 • Baur.de

Bu listede yer alan her bir web sitesinin avantajları bulunmaktadır. Açıklamalarda avantajlara da yer verdik! O halde Almanya alış veriş siteleri için açıklamalara başlayalım…

Öneri içerik: Gürcistan Alışveriş Siteleri

1- Amazon.de

Almanya alışveriş sitelerine ilk olarak Amazon ile başlayalım… Amazon, tüm dünyada en popüler e-ticaret sitesi olarak ön plana çıkmaktadır. Doğal olarak Almanya’da da en fazla tercih edilen alışveriş sitesi Amazon’dur.

Amazon.de, kitap satışından elektronik ürünlere kadar çok geniş bir kategori yelpazesine sahiptir. Yapacağınız alışverişlerde ise Amazon güvencesini tüm kargo süreçlerinde hissediyorsunuz. Almanya internet alışveriş siteleri araştırıyorsanız, ilk olarak Amazon.de’ye uğramalısınız.

Amazon’un Almanya’daki web sitesi, çok kapsamlı bir lojistik ağa sahiptir. Bu da güvenli alışverişin kapılarını aralıyor.

Türkiye üzerinden vereceğiniz siparişlerde fiyatların Euro bazında olması, toplam maliyetlerinizi artırabilir. Ek olarak nakliye vb. maliyetlerle de karşılaşabilirsiniz.

Almanya alışveriş siteleri arasında bir diğer popüler olan seçeneğe odaklanalım: Otto!

2- Otto.de

Otto.de - Almanya Alışveriş Siteleri
Otto.de – Almanya Alışveriş Siteleri

Otto, Almanya’da kadın modasından ev ve mutfak eşyalarına kadar pek çok kategoride alışveriş yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir. Fiyatların Alman e-ticaret piyasasına göre uygun olması, en önemli avantajı sağlamaktadır.

Özellikle çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi beyaz eşyalarda dönem dönem güzel indirimler olabiliyor. En önemli Almanya alışveriş sitelerinden birisi olan otto.de ile güvenli ve hesaplı alışverişin kapılarını aralayabilirsiniz.

Otto için Almanya’nın Trendyol’u benzetmesi yapabiliriz. Sistem, adeta pazaryeri şeklinde işliyor. Satıcılar ile alıcılar başarılı bir şekilde buluşuyor.

NOT: Otto, yalnızca Almanya sınırları dâhilinde teslimat yapmaktadır. Bu anlamda Almanya’ya olan ziyaretlerinizde kullanabilirsiniz.

3- Zalando.de

Zalando, Almanya giyim alışveriş siteleri arasında değerlendirebileceğiniz bir seçenektir. Ağırlıklı olarak moda, ayakkabı ve aksesuar ürünlerine yer verilse de birçok ürünü bulabilirsiniz. İkinci el pazarının ayrıca olması, ek olarak bazı avantajları beraberinde getiriyor.

Sistem içerisinde kadınlar, erkekler ve çocuklar için kategorilere ayrılmış birçok ürünü bulabiliyorsunuz.

Avrupa’nın önde gelen moda ve yaşam tarzı e-ticaret sitesi olan Zalando’nun, toplam 25 farklı ülkede 7.000’den fazla markanın aktif olarak ürünlerinin satışını yaptığı biliniyor. Almanya alışveriş siteleri içerisinde ülke genelinde bu popüler e-ticaret sitesine de yer verebilirsiniz!

4- lidl.de

Almanya online alışveriş sitelerine LIDL ile devam edelim… Almanya’da alışveriş siteleri arıyorsanız, LIDL ile mutlaka tanışmışsınızdır. Web sitesi içerisinde ev elektronik eşyalarından moda ürünlerine kadar çok geniş bir kategorik yapı bulunuyor.

LIDL web sitesi içerisinde popüler uygulamalardan birisi indirim ve kampanyalardır. Birçok üründe %50 indirimlere varan kampanyalar bulabiliyoruz. Ürün yelpazesinin geniş olması, en büyük avantajlarından birisidir. DPD, DHL ve Hermes gibi nakliye yöntemleri de bulunmaktadır. Almanya alışveriş siteleri 2023 listesinde bu nedenle LIDL seçeneğine de yer veriyoruz.

5- Saturn.de

Saturn.de - Alman Alışveriş Siteleri
Saturn.de – Alman Alışveriş Siteleri

Online Almanya alışveriş mağazası mı arıyorsunuz? O halde Saturn ile şimdi tanışın! Birçok Almanya alışveriş site isimleri listesinde saturn.de’ye mutlaka yer verilmiştir. Bunun nedeni, birçok avantaj sunması ve popüler olması… Elbette 1990 yılında MediaMarkt ile birleşmeleri de onları başarılı yapan detaylar arasında yer alıyor.

Saturn, Almanya teknoloji alışveriş siteleri arasında değerlendirilebilir. Televizyondan akıllı telefonlara kadar pek çok kategoride uygun fiyatlı ürünleri bulabilmeniz mümkündür. Özellikle iPhone, Samsung gibi akıllı telefon markalarında büyük indirimler yapılabiliyor.

Almanya alışveriş siteleri içerisinde Saturn aracılığıyla Redmi Note 12 serisinin 128 GB’lık versiyonunu 119 Euro’ya satın alabilirsiniz. Piyasa koşulları içerisinde fiyatların uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Öneri içerik: Almanya Telefon Fiyatları

6- Bonprix.de

Bonprix, Almanya’da online alışveriş siteleri arasında moda ürünleri için tercih edebileceğiniz ve birçok avantaj sunan popüler alternatiflerden birisidir. Ek olarak ev dekorasyon ürünlerini de kategoriler içerisinde bulabilirsiniz.

Fiyatlar, kendi alternatiflerine göre biraz pahalı olsa da kaliteli alışverişin adresi olmaları, en önemli avantajlarını oluşturuyor. Almanya alışveriş siteleri arasında Bonprix’i moda anlayışınızı geliştirmek için tercih edebilirsiniz.

Almanya alışveriş yerleri online seçenekler için dünyaca popüler Mediamarkt’a göz atalım.

7- Mediamarkt.de

MediaMarkt, tüm dünyada olduğu gibi Almanya’da da en popüler elektronik alışveriş sitelerinden birisidir. Bu anlamda Almanya elektronik alışveriş sitesi denildiğinde akla ilk olarak gelen seçenektir diyebiliriz.

MediaMarkt, Almanya pazaryeri arasında elektronik ürünlerde yaptığı indirimlerle adından söz ettiriyor. Lojistik ağının geniş olması, farklı kargolama seçenekleri ve uygun fiyat garantisi gibi avantajları bulunmaktadır. Özellikle akıllı telefon gibi popüler ürünlerde büyük indirim fırsatları yakalayabilirsiniz.

NOT: Almanya ziyaretinizde MediaMarkt’ı tercih edebilir, güvenilir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

8- Cyberport.de

Almanya internet alışveriş siteleri içerisinde elektronik seçenekleri bulabileceğiniz popüler bir seçeneğe daha yer verelim: CyberPort…

Almanya alışveriş siteleri arıyorsanız ve elektronik ürün tercih edecekseniz bu siteye mutlaka göz atmalısınız. İlgili sitenin özellikle bilgisayar aksesuarları anlamında oldukça geniş ürün yelpazesi bulunuyor.

CyberPort, ayrıca satış ortaklığı programlarıyla para kazanmanızı da sağlıyor! CyperPort para kazanma seçenekleri için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

9- Babymarkt.de

Almanya alışveriş mağazalarını bebeğiniz için arıyor olabilirsiniz. Bunun için harika bir önerimiz var: BabyMarkt!

Almanya alışveriş siteleri, genel olarak elektronik ürünler için şekillense de bebek alışverişleri için de alternatifler mevcuttur. Bebeklerin giyim ihtiyacından oyuncağa kadar birçok kategoride önemli ürünleri burada görebilirsiniz.

BabyMarkt, bebek ve çocuk ürünlerinde Avrupa’nın en büyük mağazasıdır. Dijital bir şirket olarak Almanya’ya ek bir şekilde Avrupa ve Çin dâhil toplam 13 ülkede temsil edilmektedir. Kategorileri inceleyebilir, fiyatları kontrol edebilirsiniz. Bebekler için Almanya giyim siteleri önerisinde bu e-ticaret sitesini kontrol edebilirsiniz.

10- Thomann.de

Almanya alışveriş siteleri listesinde Thomann ile devam ediyoruz. Thomann, müzik ile alakalı enstrümandan stüdyo ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunuyor. Özellikle geleneksel enstrümanlarda çok iyi indirimlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Thomann aracılığıyla aşağıdaki ürünleri bulabilirsiniz:

 • Gitar
 • Davul
 • Stüdyo Malzemeleri
 • Müzik Yazılımları
 • Mikrofon
 • Dj Ekipmanları
 • Diğer

11- Heine.de

Heine.de - Almanya Alışveriş Sitesi
Heine.de – Almanya Alışveriş Sitesi

Almanya giyim siteleri için Heine’yi önerebiliriz. Tekstil ürünleri satın almak istiyorsanız, ilgili web sitesinde binlerce ürün seçeneği bulunuyor. Ücretsiz iade garantisi, farklı teslimat noktaları, gelişmiş kargo seçenekleri ile birçok avantajı Heine ile bulabilirsiniz.

Almanya alışveriş siteleri 2023 listesinde moda e-ticaret sitesi arıyorsanız, Heine ile şimdi tanışın!

12- Ebay.de

Son dönemde Türkiye’den çekilmesiyle gündeme gelen Ebay ile devam edelim! Ebay, tüm dünyada olduğu gibi Almanya’da da en popüler alışveriş sitelerinden birisidir. Almanya alışveriş sitesi arayışında Ebay güvencesiyle hareket edebilirsiniz.

Almanya alışveriş siteleri arasında Ebay, ev – bahçe ürünlerinden elektronik eşyalara kadar farklı birçok kategoride binlerce ürün seçeneği sunmaktadır. Ebay üzerinden satışta yapabildiğiniz için kendi işinizi de kurabilmeniz mümkün!

13- Conrad.de

Conrad, Almanya alışveriş siteleri için farklı birçok kategoriye sahip en önemli alternatiflerden birisidir. Kategorik yapısında bilgisayardan otomasyon ürünlerine kadar çok geniş ürün çeşitliliği bulunuyor. Conrad aracılığıyla satış yaparak para kazanma fırsatı yaratması da en önemli avantajlarından birisidir.

NOT: Burada yapılan ticari işlemler, sadece Almanya sınırlarında geçerlidir.

İlginizi çekebilir: Almanya Öğretmen Maaşı

14- Westwing.de

Westwing, Alman alışveriş siteleri içerisinde yatak odası ürünlerinden hediyelere kadar birçok ürünü sunan, uygun fiyatlı alışveriş garantisi avantajıyla ön plana çıkan bir e-ticaret sitesidir. Site, ürün yelpazesinde 100’den fazla markaya yer vermektedir. Genel olarak fiyatların uygun olduğunu söyleyebiliriz.

15- Baur.de

Son olarak Almanya giyim alışveriş siteleri için bir örnek daha verelim: Baur!

Baur, iç çamaşırı alışverişi için Almanya’nın en popüler e-ticaret sitelerinden birisidir. Lascana, Nuance, Triumph, KangaROOS gibi popüler markaların birçoğunun ürünlerine yer veriliyor.

16- Diğer Alman Alışveriş Siteleri

Almanya alışveriş sitelerinden popüler olanları sizler için listeledik! Diğer e-ticaret sitelerini de ayrı bir başlıkta listeleyelim.

Diğer Alman alışveriş sitesi örnekleri şu şekildedir:

 1. Aliexpress
 2. Douglas
 3. NoteBooksBilliger
 4. WayFair
 5. Alternate
 6. Docmorris
 7. Qvc
 8. ZooPlus
 9. MyToys
 10. Klingel

Almanya Elektronik Alışveriş Sitesi

Almanya Teknoloji Alışveriş Siteleri
Almanya Teknoloji Alışveriş Siteleri

Almanya elektronik alışveriş siteleri, sayı bakımından oldukça fazladır. Yukarıdaki Almanya alışveriş siteleri listesinde de en fazla örneği teknoloji marketler üzerinden verdik. Almanya elektronik alışveriş sitesi örneklerini sizler için sıraladık:

 • Mediamarkt.de
 • Apple.com/de/
 • Saturn.de
 • NoteBooksBilliger.de
 • CyberPort.de

Almanya Giyim Alışveriş Siteleri

Almanya alışveriş siteleri arasında giyim e-ticaret firmalarını da görmüştük. Almanya’dan tekstil ürünü satın almak için bu siteleri aktif olarak kullanabilir ve çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Almanya giyim alışveriş siteleri şu şekildedir:

 • Zalando.de
 • Hm.com
 • AboutYou.de
 • Bonprix.de
 • Breuninger.com/de/

Almanya Gıda Alışveriş Siteleri

Almanya online alışveriş siteleri arasında gıda alışverişi yapabileceğiniz seçenekler de bulunuyor. Ülke genelinde vatandaşların birçoğu, gıda siparişini online olarak veriyor ve bu piyasanın hacminin oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Almanya gıda alışveriş siteleri şu şekildedir:

 • Rewe.de
 • Bottlepost.de
 • Bofrost.de
 • Hawesko.de
 • Flaschenpost.de

Alman İkinci El Alışveriş Siteleri

Almanya İkinci El Alışveriş Siteleri
Almanya İkinci El Alışveriş Siteleri

Almanya alışveriş sitelerine farklı bir bakış açısı getirelim: İkinci el alışverişi yapmak! Almanya’da alışveriş siteleri arasında ikinci el piyasasın da yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Ürünleri ikinci elden alarak çok daha uygun fiyatlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Almanya ikinci el alışveriş siteleri şu şekildedir:

 • maedchenflohmarkt.de
 • Ebay.de
 • Zircle.de
 • ToyTownGermany.com
 • momoxfashion.com/de/

Almanya’da Online Alışveriş Siteleri Güvenilir Mi?

Almanya alışveriş siteleri listesini sizlerle paylaştık. Bu listede yer alan tüm siteler, güvenilir seçenekler arasından seçilmiştir. Ancak genel olarak Almanya e-ticaret sitelerinden bahsedecek olursak, birçok web sitesinin güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bunun asıl nedeni, Almanya ekonomisinde e-ticaretin önemli bir yeri olmasıdır.

Yine de popüler olmayan, kullanıcı sayısı az ve hakkında herhangi bir yorum yapılmamış Alman alışveriş sitelerinden uzak durmanızı öneririz. Bu tür sitelerde dolandırıcılık faaliyetinin yapılma ihtimali daha fazladır. Herhangi bir siteyi kullanmadan önce güvenlik sertifikaları içeren, şeffaf ve kurumsal bir firmadan alışveriş yaptığınızdan emin olun.

Almanya alışveriş siteleri hakkında son olarak sıkça sorulan soruları yanıtlayalım…

İlginizi çekebilir: Almanya Fırsat Kartı Nasıl Alınır?

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya alışveriş sitesi konusuyla alakalı sıkça sorulan sorular şu şekildedir:

Kaç Euro üstü gümrüğe takılır?

Yurt dışından yapılan alışverişlerde ürün fiyatı ve vergiler toplamda 150 Euro’yu aşıyorsa gümrüğe takılabilir. Kitap alışverişlerinde ürün fiyatları ve vergilerin toplam olarak 1500 Euro’yu aşması halinde ürünler gümrüğe takılabilecektir.

Yurt dışı alışverişlerde gümrük vergisi ne kadar?

Gümrük vergisi ilgili kanunlara göre ürünlerin AB’den gelmesi halinde 150 Euro altı için %18,3 olarak belirlenmiştir. Diğer ülkelerden gelen ürünler için uygulanacak vergi oranı %30’dur.

Almanya’dan verilen sipariş Türkiye’ye kaç günde gelir?

Almanya gibi Avrupa ülkelerinden verilen siparişlerin Türkiye’ye ulaşması ortalama olarak 9 – 15 gün arasıdır. Ancak satın aldığınız yere göre bu sürenin kısalması ya da uzaması mümkündür.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Kanada İş İlanları

Kanada İş İlanları 2023 – İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtdışına İşçi Götüren Şirketler

Yurtdışına İşçi Götüren Şirketler 2024 – GÜNCEL LİSTE!

Karadağ Asgari Ücret

Karadağ Asgari Ücret Ne Kadar? – 2023 MESLEK MAAŞLARI

Katar İş İmkanları

Katar İş İmkanları 2023 – Katar Personel Alımı Yapıyor!

İngiltere Asgari Ücret

İngiltere Asgari Ücret 2023 Ne Kadar? Saatlik Ücret Bilgisi

Avustralya Asgari Ücret

Avustralya Asgari Ücret 2024 – Yaşam Masrafları Ne Kadar?

Daha Fazla Makale

Gürcistan Alışveriş Siteleri

Gürcistan Alışveriş Siteleri | En Popüler 15 E-Ticaret Sitesi!

Makedonya Asgari Ücret 2023 - Makedonya Maaşları Ne Kadar?

Makedonya Asgari Ücret 2023 – Makedonya Maaşları Ne Kadar?

İngiltere İş İlanları

İngiltere İş İlanları 2023 – İngiltere’de Nasıl İş Bulunur?

Karadağ İş İlanları

Karadağ İş İlanları 2023 – İŞ BULMA SİTELERİNE BAŞVUR!

Romanya Araba Fiyatları 2023 - GÜNCEL! Romanya Arabaları Ucuz mu?

Romanya Araba Fiyatları 2023 – GÜNCEL! Romanya Arabaları Ucuz mu?

İsviçre'de Maaşlar

İsviçre’de Maaşlar 2023 | Doktor, Hemşire, Yazılımcı Maaşı

Malta Asgari Ücret

Malta Asgari Ücret Ne Kadar? 2023 İçin Tüm Detaylar!

Estonya Asgari Ücret

Estonya Asgari Ücret 2023 | Yaşam Maliyeti ve İş İlanları

X