Kızılay Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Başladı!

Yazar: Aykut Tarih: 25.09.2023
Kızılay Burs Başvurusu

Kızılay bursu lisans üstü veya ortaöğrenim öğrencilerine karşılıksız olarak verilir. Genellikle 9 aylık süreçte her ay verilen bir burstur. Kızılay burs başvurusu yapmak için belirli şartları sağlamanız önemlidir.

Bunun sonucunda kriterlere uyuyorsanız başvurularınızı yapabilirsiniz. Peki kızılay burs veriyor mu? Kimlere veriyor? Başvuru tarihi ve başvuru şartları neler?

Kızılay burs başvurusu belirli dönemlerde ve tarihlerde yapılır. Kızılay başvurusu ne zaman özellikle 2023-2024 yılı için merak ediyorsanız başvurular 18 Eylül – 6 Ekim arasında. Tarihi öğrendikten sonra akıllara Kızılay burs başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir gibi sorular gelebilir. Hadi hep birlikte bu soruların cevabını öğrenelim!

Kızılay Burs Veriyor mu?

Öncelikle Kızılay’da her yıl düzenlenen Kızılay burs başvurusu ardından seçimler yapılır. Sonrasında Kızılay burs başvurusu sonuçları açıklanır ve başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler belli olur.

Bunun sonucunda karşılıksız olarak belirli dönemler içerisinde öğrencilere burs verilir. Öğrenim kademesine ve öğrencinin durumuna göre burs miktari değişebilir.

Kızılay Bursu Alabilmek İçin Tavsiyeler!

Kızılay Bursu Alabilmek İçin Tavsiyeler
Kızılay Bursu Alabilmek İçin Tavsiyeler

Kızılay burs başvurusu yapmak için belirli şartları sağlamanız gerekir. Bu şartları sağlıyorsanız Kızılay’ın kendi sitesinde de belirtildiği üzere bilgisayar üzerinden belgeleri yüklemeniz önerilir.

Bilgilerinizin güncel olması ve özellikle iletişim adreslerinin ulaşılabilir olması oldukça önemlidir. Bu sayede sonucunuz olumlu olursa size kolayca ulaşılabilir.

Önlisans burs başvurusu, lisans burs başvurusu gibi farklı burs seçenekleri bulunur. Buradan kendi eğitim bilginize göre seçim yapabilirsiniz. Aynı aileden kardeşler burs başvurusunda bulunabilir ancak maksimum iki öğrenci burstan faydalanabilir. Buna da dikkat etmeniz önerilir.

Öneri içerik: Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Depremzede Burs Başvurusu

Türk Kızılay’ı yardım başvurusu farklı dönemlerde zorluk yaşayan kişiler tarafından yapılır. Her burs için farklı tarihler vardır ve burs verilecek kişilerde farklı şartlar aranır.

Kızılay depremzede burs başvurusu için de Kızılay’ın resmi sitesini takip edebilirsiniz. Ayrıca Kızılay öğrenci bursu için de deprem bölgesinde olan öğrencilere öncelik tanınır.

Kızılay Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

Her burs programında olduğu gibi Kızılay burs başvurusu için de belirli şartlar aranır. Kızılay burs sonuçları ise bu başvurular değerlendirildikten sonra açıklanır. Bu şartlara uygun olmak başvuru için çok önemlidir. Gelin birlikte Kızılay burs başvurusu şartları neler liste halinde inceleyim:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Türkiye’de öğrenimine devam etmek,
 • Örgün öğretim görmek ve eğitimi devlet okulunda almak,
 • Liselerde hazırlık eğitimi varsa 9. sınıf veya üzeri olmak,
 • Liselerde hazırlık eğitimi yoksa 10. sınıf veya üzeri olmak,

Bunun yanı sıra bursu almanıza engel olabilecek bazı durumlar da mevcut. Bu durumlarda sistem tarafından direkt olarak elenebilirsiniz. Bunları da listeleyecek olursak:

 • Disiplin cezası almış olmak,
 • Herhangi bir suçtan sabıka kaydı,
 • Başka bir kurumdan burs almak,
 • Aynı aileden 2’den fazla kişinin burs alması.

Öneri içerik: Bağkur Primi Ne Kadar?

Kızılay Burs Başvurusu için Gerekenler

Kızılay Burs Başvurusu İçin Gerekenler
Kızılay Burs Başvurusu İçin Gerekenler

Kızılay bursunun başvurularında ilk aşamada genellikle bir belge talebi olmaz. Ancak resmi sitede yayınlanan Kızılay burs başvuru formu doldurulması gerekebilir.

İlk başvuru sonrasında ise seçilen öğrencilerin video mülakatlarına katılması beklenir. Bu süreçte gereken belgeler ise KBYS (Kızılay Burs Yönetim Sistemi)’ye yüklenir.

Kızılay burs iletişim bilgilerini merak ediyorsanız da her türlü bilgi için ve belge yükleme işlemleriniz için Kızılay’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Belgelerinizi KBYS’ye yükledikten sonra gerekli durumlarda sizden ek belge talep edilebilir.

Bunu takip etmeniz ve gerekli belgeleri hızlı bir şekilde yüklemeniz tavsiye edilir. Kılavuza dikkat ederek belgelerinizi sisteme yüklemeniz de önemlidir.

Kızılay Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay burs başvurusu yapmak istiyorsanız ilk adım oldukça kolaydır. Öncelikle burs başvuru tarihlerine dikkat etmeniz önerilir. Tarihler geldiğinde başvuru süreci de başlar. İlk adımda resmi sitedeki formu doldurmanız yeterlidir.

Ön değerlendirme sistem tarafından yapılır ve başvuranlara değerlendirme sonucu bildirilir. Ön değerlendirmeniz olumlu bulunursa diğer sürece geçilir.

İkinci aşamada Kızılay burs başvurusu için gerekenler video mülekat ve bazı belgelerdir. Bu belgeler ve aşamalar hakkında ön değerlendirmeler sonucu başvurusu olumlu sonuçlananlara bilgilendirmeler yapılır.

İlginizi çekebilir: Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır? Detaylar…

Kızılay Bursu Kaç TL?

Kızılay burs miktarı herkes tarafından merak edilen bir sorudur. 2022-2023 eğitim yılında Kızılay öğrencilere 500 TL burs verdi ancak bu yıl için net bir sayı henüz verilmedi. Kızılay burs başvurusu ve sonuçları sonucu sonrası resmi siteden net bir şekilde miktarı da öğrenebilirsiniz.

Kızılay burs miktarını öğrencinin eğitim kademesi, ihtiyaç seviyesi, hayat pahalılığı gibi etmenler etkileyebilir. Bunun sonucunda farklı koşullardaki öğrencilere destek için farklı miktarlarda burs verilir.

Kızılay Burs Başvurusu Ne Zaman?

Kızılay'dan Burs Almak İstiyorum - Başvuru Tarihleri
Kızılay’dan Burs Almak İstiyorum – Başvuru Tarihleri

Kızılay karşılıksız burs başvurusu tarihleri herkes tarafından merak ediliyor. Gelin bu tarihleri sıralayalım:

 • Kızılay burs başvurusu bu yıl 18 Eylül – 6 Ekim arasında yapılıyor.
 • Ön değerlendirme süreci ise 7 – 10 Ekim arasında yapılacak.

Ön değerlendirmeden olumlu geri dönüş alan adaylar için istenen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekli.

 • Bu süreç ise 11 – 20 Ekim arasında.
 • Bu sürecin ardından da video mülakat süreci geliyor.
 • Sonuçlar ise 23 – 27 Kasım tarihlerinde yine resmi siteden duyurulacak.

Kızılay Bursu Ne Kadar?

Kızılay bursu ne kadar merak edilen bir soru. Bu soruya net bir yanıt vermek oldukça zor. Burs miktarı öğrenim kademesine, öğrencinin durumuna ve bağışçıların yaptığı bağışa göre değişiklik gösterebilir. Kızılay bursu kaç TL başvuru süreci biraz daha ilerleyince daha net bir şekilde belli olacaktır.

Bu süreçte başvuru tarihlerini, belge yükleme tarihlerini ve sonuçların açıklanacağı tarihi dikkatle takip etmenizi öneriyoruz. Çünkü belirtilen süre içerisinde belgelerinizi yüklemediğinizde maalesef hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Öneri içerik: Kızılay Yardım Başvurusu Şartları

Kızılay Burs Başvuru Sonuçları

Kızılay burs başvurusu tarihleri açıklandı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 18 Eylül-6 Ekim aralığında başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunun sonucunda ise olumlu sonuçlanan adaylar için süreç belge yükleme, video mülakat şeklinde ilerliyor. Sonuçlar ise 23-27 Kasım tarihinde duyurulacak.

Kızılay bursu kaç ay diye merak ediyorsanız bu değişiklik gösterebilir. Genellikle bir eğitim yılı içerisinde ortaöğrenim, ön lisans ve lisans öğrencileri için Ekim ayından başlanarak Haziran ayına kadar ödemeler yapılır. Kasım Aralık ayında ödemeye başlanması durumunda da önceki aylar toplu bir şekilde öğrenciye verilir.

Kızılay Burs Başvuru Formu

Kızılay burs başvurusu yapmak için resmi siteden form doldurabilirsiniz. Bu şekilde ön başvuru yapabilirsiniz. İlk aşamada herhangi bir ekstra belge talebinde bulunulmaz. İlerleyen zamanda başvurunuz olumlu sonuçlanırsa gereken belgeler sizden istenir.

Öneri içerik: PTT Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Kızılay Burs İletişim

Kızılay burs iletişim bilgilerine Kızılay’ın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Herhangi bir öneri veya şikayetinizi site üzerinden iletmeniz mümkündür. Site üzerindeki iletişim butonuna tıklayarak bu sayfaya erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kızılay’dan Burs Almak

Kızılay burs başvurusu 2023 bilgileriyle ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Kızılay bursu almaya engel olabilecek durumlar nelerdir?

Disiplin cezası, sabıka kaydı, aynı haneden 2’den fazla kardeşin burs alması ve başka bir kurumdan burs almak Kızılay bursunu almaya engeldir.

Kızılay bursundan iki kardeş faydalanabilir mi?

Kızılay bursundan iki kardeş faydalanabilir ancak ikiden fazla olması durumunda 3. Kardeş burstan faydalanamaz. Maksimum sayı iki kardeşle sınırlandırılır.

Kızılay bursu için hangi belgeler yüklenmeli?

İlk aşama için siteden başvuru yapmak yeterlidir. Gerekli belgeler ikinci ve üçüncü aşamalarda siteye yüklenir.

Öneri içerik: Sosyal Yardımlaşma Yardım Parası Nasıl Alınır?

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar? Nasıl Alınır?

Hane Yardımı Nedir

Hane Yardımı Nedir? Tamamlandı Ne Demek? Başvuru Detayları…

PTT Sosyal Yardım Kartı

PTT Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2023 | Nasıl Yapılır?

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 7 Adımda! (Resimli)

Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır

Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır? Kimlere Verilir? 2023 Başvuru!

Bedava Tablet Başvurusu

MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Detayları!

Daha Fazla Makale

ibb burs başvurusu

İBB Burs Başvurusu Nedir? 2023 Başvuru Şartları Nelerdir?

Kızılay Burs Başvurusu

Kızılay Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Başladı!

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu

Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar!

X