Günlük Para Kazanma – 15 GARANTİ YÖNTEM!

Yazar: Tuğba Tarih: 09.03.2023
günlük para kazanma

Hayatın kendisi ve bu nedenle para kazanmak her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. İnsanlar artan masraflar sonucunda aylık daha çok paraya ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle gelir elde etmek için farklı çözüm yolları arıyor. Farklı yollardan nasıl para kazanırım diye merak ediyor.

Para kazanma konusunda çeşitli soru işaretleriniz varsa bu yazı faydalı olacaktır. Çünkü çeşitli yöntem ve taktiklerle ilgi alanınıza göre çalışmaya başlayabili

İnternet bu sayede bize çeşitli kolaylıklar sunuyor. Sizler için bu yazıda günlük para kazanmaya dair aradığınız çözümleri sunacağım. Göreceksiniz ki dilediğiniz yöntem ile online ya da sermayesiz para kazanmak mümkün. Hazırsanız başlayalım.

Günlük ve Kolay Para Kazanma Yolları

hızlı para kazanma
hızlı para kazanma

Para kazanmak için koca bir ayın dolmasını beklemek istemiyor musunuz? O halde sizler için hazırladığım en iyi günlük para kazanma seçeneklerine göz atmaya başlayın!

Beceri ve ilgi alanlarınıza göre elinizin altında birçok seçenek var. Yapmak istediğiniz işe karar verdikten sonra kolay para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için elimizdeki seçenekler neler inceleyelim;

 1. Anket doldurmak
 2. Alan adı (domain) alıp satmak
 3. Hayvan bakıcılığı yapmak
 4. Freelance çalışmak
 5. Kıyafet satmak
 6. Anketörlük yapmak
 7. Online ders vermek
 8. Odayı kiraya vermek
 9. Ev eşyası satmak
 10. Mechanical Turk
 11. Satış ortaklığı (affiliate marketing) kurmak
 12. Part-time çalışmak
 13. Ev temizlemek
 14. Oyun Oynamak
 15. Tamir yapmak

Yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini deneyerek günlük para kazanma sürecini başlatabilirsiniz. Peki bunları yaparak tam olarak nasıl para kazanacaksınız? Her bir maddeyi tek tek anlatmaya başlıyorum.

1- Anket Doldurmak

anket doldurarak para kazanmak
anket doldurarak para kazanmak

En kolay yatırımsız para kazanma yollarından bir tanesi günlük düzenli olarak anket doldurmaktır. Bu şekilde gelir elde ederek ufak masraflarınız için ekstra para kazanabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanmak için dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Güvenilir bir site bulmak. Anket doldurmak internet ortamında oldukça popüler. Yapmanız gereken şey anket doldurmaya başlamadan önce araştırma yapmaktır.

Swagbucks, Anket Cepte ya da Cevapla Kazan gibi güvenilir uygulamalar anket dolduranlar arasında oldukça popülerdir. Seçeceğiniz uygulamaya göre dolar ya da TL kazanabilirsiniz.

Günde birkaç saatinizi ayırarak anket doldurursanız ayda 5.000 TL‘ye kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için okuyunuz: Anket Doldurarak Para Kazanma

2- Alan Adı (Domain) Alıp Satmak

domain satmak
domain satmak

İnternetten para kazanmak isteyenler buraya! Domain satarak para kazanmak nasıl oluyor kısmına geçmeden önce domain nedir onu öğrenelim.

Domain yani alan adı, bir web sitesinin internet ortamındaki adıdır. Bu alan adları sayesinde aradığımız internet sitelerini kolaylıkla bulabiliriz.

Bir e-ticaret sitesi açmak istiyor ya da blog yazıları paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Hiç fark etmiyor. Her sitenin bir alan adına ihtiyacınız vardır. İyi bir alan adı, kuracağınız marka için son derece önemlidir!

Bir domain sahibi olabilmek için GoDaddy gibi sitelerden istediğiniz adı satın almanız gerekiyor. Satın aldıktan sonra o domain ismini sadece siz kullanabiliyorsunuz.

Domain isimleri tek ve biriciktir. İnsanlar, bu isimlerin şirketler için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu nedenle, ilerde değerleneceğini düşündüğünüz bir domain ismi varsa yatırımınızı yapabilirsiniz! Öyle ki bazı domain isimleri milyonlarca dolara satılabiliyor!

Dünyanın en pahalı domain isimlerine göz atmak ister misiniz? 🙂

dünyanın en pahalı domain isimleri
dünyanın en pahalı domain isimleri

Domain ismi alıp satmaya başlamadan önce bu alana dair araştırmanızı doğru yapmanızda fayda var.

3- Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Hayvan Bakıcılığı Yapmak
Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız bu günlük para kazanma yöntemi tam size göre! En tatlı para kazanma yöntemlerinden bir tanesi değil mi? 🙂

İnsanların çoğu sabah işlerine gidip akşam evlerine dönüyor. Bu süre içerisinde de evcil hayvanlarına bakabilecek insanlar arıyor. İnsanların evlerine giderek gün içerisinde hayvanlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Hayvan dostlarımızla uğraşmak kimi zaman zordur. Bu nedenle bu işi yapmak istiyorsanız sabırlı olmayı öğrenmelisiniz.

Eve gidip hayvan bakıcılığı yapmanın yanı sıra köpek gezdirerek de para kazanabilirsiniz! Köpek gezdirmek daha zahmetli olabilir, ancak bu sayede daha çok kazanç sağlayabilirsiniz! Armut gibi güvenilir iş bulma uygulamalarında bu tarz iş ilanlarını bulabilirsiniz.

Hayvan bakıcılığı yaparak günde 200 TL ile 500 TL arası kazanç sağlayabilirsiniz.

4- Freelance Çalışmak | Sermayesiz Para Kazanma Yolları

freelance çalışmak
freelance çalışmak

İnternetin bize sağladığı en büyük kolaylıklardan bir tanesi de rahat çalışma ortamıdır.

Online para kazanma yolları sayesinde insanlar freelance olarak çalışabiliyor. Freelance çalışma, herhangi bir çalışma saatlerine bağlı kalma zorunluluğu olmadan çalışmak demektir. Bu sayede çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Freelance çalışma başlığı altına pek çok şey ekleyebiliriz. Beceri ve ilgi alanlarınıza göre yapacağınız işi siz belirliyorsunuz. Bu şekilde günlük para kazanmanız oldukça kolay. Serbest çalışarak gün içerisinde hangi işleri yapabilirsiniz inceleyelim;

 • Kodlama yapmak
 • Video düzenlemek
 • Editörlük yapmak
 • Çeviri yapmak
 • SEO
 • Web sitesi tasarlamak
 • Grafik tasarım yapmak
 • Dijital pazarlama
 • Sosyal medya yöneticiliği yapmak
 • Fotoğraf satmak

Listedeki bazı işleri yapmak teknik beceri gerektiriyor. Herhangi bir teknik beceriye sahip değilseniz endişelenmeyin. Udemy gibi online eğitim sağlayan sitelerden yardım alabilirsiniz. Sonrasında günlük para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öneri Yazısı: Freelance Para Kazanmak

5- Kıyafet Satmak/Kiralamak

kıyafet satmak
kıyafet satmak

Dolabım ağzına kadar dolu ama giyecek hiçbir şeyim yok diyorsanız kıyafetlerinizi satmanın zamanı gelmiş demektir.

Giyim fiyatlarındaki artışlardan dolayı insanlar 2.el kıyafetlere yönelmiş durumda. Siz de bu durumdan faydalanarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz!

Bir gün ceketinizi bir gün botlarınızı satarak işe başlayın. Eski ve artık kullanmadığınız kıyafetleri satarak günlük para kazanmak çok kolay.

Bunun için Dolap gibi ünlü e-ticaret sitelerinden faydalanabilirsiniz. Binlerce insan bu platformu kullandığı için kıyafetlerinizi satmak çok daha kolay olacaktır.

Kıyafetlerinizi satmak istemiyorsanız sadece kiralayabilirsiniz. Özellikle düğün, nişan ve kına gibi özel günlerde kadınlar elbiseye ihtiyaç duyuyor. Tek bir gece için fazla para harcamak istemeyenler günlük kıyafet kiralamak isteyebilir. Ne satarak ne kazanabilirim diye soranlar için oldukça iyi bir seçenek.

Günlük para kazanmak isteyenler için en uğraşsız işlerden bir tanesi diyebiliriz.

Kıyafet satarak ya da kiralayarak günde 300 TL’den fazla kazanabilirsiniz.

6- Anketörlük Yapmak

anketörlük yapmak
anketörlük yapmak

Şirketler, spor, eğitim, gıda, siyaset gibi halkı ilgilendiren konularda sıklıkla soru hazırlar. Anketörler de hazırlanmış bu soruları insanlara soran kişilerdir.

Anketörlük yapmak özellikle öğrenciler için en iyi günlük para kazanma yollarından biridir. Şirketler sıklıkla anketör arayışı içindedir. İş ilanlarını düzenli takip ederek anketör olabilirsiniz. Sermayesiz bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Anketörlük işini daha öncesinde duymuş olabilirsiniz. Bu işi yapma konusunda emin değilseniz aşağıdaki çalışan yorumlarını inceleyebilirsiniz;

 • ”Öğrenciyken anketörlük işini yaptım. Zevkliydi ve paramı zamanında aldım.”
 • ”Sosyal bir insansanız iş size göre. Kısa günün karını hemen alabilirsiniz.”
 • ”Günlük para kazanmak isteyenlerin işine yarar. Harçlığınızı çıkarabilirsiniz.”

Bazı anketler günlük olarak yapılır. Böylece hemen paranızı kazanabilirsiniz. Bazı anketler için de 1 hafta ya da daha fazla gün verilir. Bu şekilde çalışarak da gelir elde edebilirsiniz.

Çoğunlukla yaptığınız anket başına ücret alırsınız. Bu ücretler 5 TL ile 20 TL arası değişebilir. Ne kadar çok insanı anket doldurmaya ikna ederseniz o kadar çok kazanırsınız.

7- Online Ders Vermek

online ders vermek
online ders vermek

Özellikle COVID-19 döneminde online dersler yaygınlaştı. Günümüzde birçok eğitim yüz yüze yapılsa da hala online eğitimi tercih eden geniş bir kitle var. 1 saatte para kazanmak isteyenler için en iyi seçeneklerden bir tanesi diyebiliriz.

Herhangi bir konuda yeterli bilginiz ya da uzmanlığınız varsa siz de online ders vermeyi düşünebilirsiniz. Çoğu online ders 40 ile 60 dakika arasındadır.

Ders ücretini kendiniz belirlersiniz. Bu nedenle ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlıdır.

Yabancı dil, matematik, fizik, yazılım, kişisel gelişim ve daha pek çok farklı konuda online ders verebilirsiniz. Ders vereceğiniz alana göre saatlik online ders ücretleri değişiklik gösterir.

Online ders vermek günlük para kazanma yöntemleri arasında en popüler olanlarındandır. 1 saatlik özel ders ile saatte 400 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.

8- Odayı Kiraya Vermek

oda kiralamak
oda kiralamak

Günlük para kazanma seçeneklerinden bir tanesi de odanızı kiraya vermektir. Evinizde kullanmadığınız boş bir odanız varsa bu yoldan hızlı para kazanmanız oldukça kolay.

Türkiye’de büyük şehirler özellikle festival ve turist zamanlarında çok kalabalık oluyor. Otellere fazla para ödemek istemeyen insanlar çareyi oda kiralamakta buluyor.

Odanızı başkalarına kiralamak için Airbnb gibi uygulamalara kaydolarak ilan paylaşabilirsiniz.

Çoğu kişi odasını günlük en az 500 TL’den kiraya veriyor. Şu dönemde bir otele göre oldukça uygun bir fiyat bu.

Şehrinizdeki kalabalık sezonlardan faydalanmayı unutmayın. Bu şekilde günlük para kazanmak hem kolay hem bol kazançlı!

Öneri Yazısı: Kolay Para Kazanma Yolları

9- Ev Eşyası Satmak

ev eşyası satmak
ev eşyası satmak

Eşya satmak en kolay günlük para kazanma yollarından bir tanesi. Hızlı para kazanmak istiyorum diyorsanız kıyafetlerinizi, ev eşyalarınızı ya da kitaplarını satışa çıkarabilirsiniz.

Evinizde kullanmadığınız koltuk, yatak, elektronik eşya, mutfak eşyası, kitaplık ya da müzik aleti olabilir. Bu eşyalar ev içinde kalabalık yapabilir.

Kullanmadığınız eşyaları evde tutmak yerine Letgo gibi siteleri kullanmaya başlayın. Kolay ve hızlı bir şekilde ilanınızı verin. Satabileceğiniz başka ev eşyaları şunlardır;

 • Takılar
 • Oyuncaklar
 • Saatler
 • Video oyunları
 • Kanepe
 • Buzdolabı
 • Çamaşır Makinesi
 • Soba

Ev eşyalarınızı satarak günde yüzlerce lira kazanabilirsiniz. Böylece hem evinizdeki fazlalıktan kurtulursunuz hem de gelir elde edersiniz.

10- Mechanical Turk

Mechanical Turk
Mechanical Turk

Son zamanların en merak uyandıran işlerinden bir tanesi de Amazon’un sağladığı Mechanical Turk işi. Bu uygulama sayesinde şirketler yapılması gereken küçük işleri başka insanlara yaptırabiliyor.

Mechanical Turk, iş gücünün dağıtılmasını sağlıyor. Şirketler iş süreçlerini düzene sokabiliyor ve ellerindeki veriyi daha kolay analiz edebiliyor.

Son yıllarda teknoloji oldukça gelişti, ancak bazı şeyleri insanlar teknolojiden çok daha iyi yapıyor. Bireyler anket doldurarak, içerik yönetimi yaparak hem veri toplayabiliyor hem de bu verileri analiz edebiliyor.

Amazon Mechanical Turk uygulamasından para kazanabilmek için bağlantıya tıklayın. Kendinize bir hesap oluşturun. Sonrasında Amazon’un size geri dönüş yapmasını bekleyin. Size verilen görevleri eksiksiz yaparak günlük para kazanmaya başlayabilirsiniz.

11- Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Kurmak

affiliate marketing
affiliate marketing

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorsanız bu para kazanma yolu tam size göre! Satış ortaklığı sayesinde markaların ürünlerini pazarlayarak anında para kazanmanız mümkün!

Satış ortaklığı bir pazarlama türüdür ve tamamen performansa dayalıdır. Anlaşma yaptığınız markanın ürününü link yoluyla sosyal medya ağlarında paylaşmanız gerekmektedir.

İnsanlar paylaştığınız linke tıklayıp ürünü satın alıyor. Siz de anlaştığınız markanın ürününü sattığınız için komisyon kazanıyorsunuz.

Satış ortaklığının kazancı boldur. Bu nedenle internetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

Bu işi yaparak günlük para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça kolay. Instagram takipçi sayınızı olabildiğince artırmak. Bu takipçileriniz organik olmalı. Parayla satın alınmamalı. Gerekli koşulları sağladığınızda satış ortaklıkları kurmaya başlayabilirsiniz.

Öneri Yazısı: Trendyoldan Para Kazanmak

12- Part-time Çalışmak

part time çalışmak
part time çalışmak

Part-time çalışmanın modası geçmiş olabilir, ancak bu çalışma stilinin göz ardı edilmemesi gerekir. Ünlü fast food zincirlerinde, cafelerde, barlarda ya da marketlerde part time çalışabilirsiniz.

Part-time çalışarak o gün kazanacağınız parayı garantilemiş olursunuz. Elinize ne kadar para geçeceğini bilirsiniz. Çalışma saatleri dışında boş vakitleriniz kaldığında ise bu listeden herhangi bir işe koyulabilirsiniz. Bu sayede günlük daha çok para kazanırsınız!

13- Ev Temizlemek

ev temizlemek
ev temizlemek

Ev temizleyerek günlük para kazanmak hem kadınlar hem de erkekler için mümkün. Temizlik konusunda kendinize güveniyorsanız bu işi kesinlikle listenize almalısınız.

Ev temizleme işi çoğunlukla kadınlar tarafından yapılsa da erkekler de bu işi yapmaya başlamıştır.

Günümüzde bir evde yaşayan neredeyse herkes çalışıyor. Bu nedenle insanlar evlerini temizlemeye vakit ayıramıyor.

Bu işe başlamadan önce piyasa araştırması yapmanızda fayda var. Düzenli ev temizliği yapanlar, bir evde kaç odayı kaç TL’ye temizliyor öğrenmelisiniz. Oldukça gövde gücü isteyen bu işi hakettiğinizden düşük ücret karşılığı yapmayın.

Ev temizliği yaparak günde en az 400 TL kazanabilirsiniz.

14- Oyun Oynamak

oyun oynayarak para kazanmak
oyun oynayarak para kazanmak

Günlük para kazanma yazımıza bir başka maddeyle devam edelim. Yapmaktan keyif aldığınız hobinizi bir kazanç aracına dönüştürmek ister misiniz? O halde oyun oynayarak para kazanmayı denemelisiniz.

Size para kazandırabilecek birbirinden farklı pek çok oyun var. Peki nasıl? Oyun oynayarak şu şekilde para kazanabilirsiniz;

 • Hesap satışları yaparak
 • Oyun içi ticaret yaparak
 • Oyun içi satışlar yaparak
 • Twitch gibi platformlarda canlı yayınlar açarak para kazanabilirsiniz.

Bu işten iyi para kazanmak istiyorsanız kendinizi geliştirmelisiniz. Acemiyken daha az kazanma ihtimaliniz var. Ne kadar iyi oyuncu olursanız kazanacağınız para da o kadar yüksek olur.

Bir oyundan nasıl para kazanabileceğimizi öğrendik. O halde para kazandıran oyunlardan bazılarını da öğrenelim;

 • Counterstrike Go
 • Metin2
 • Call of Duty
 • PUBG
 • League of Legends
 • Second Life
 • Night Online
 • Slingo
 • Valorant
 • Team Fortress

Öneri Yazısı: GTA 5 Para Kazanmak

15- Tamir Yapmak

tamir yapmak
tamir yapmak

Evinizde ya da çevrenizde herhangi bir eşya bozulduğunda hemen tamir edebiliyor musunuz? O halde bu becerinizi boşa harcamayın. İyi el becerisine sahipseniz bu işten hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bisiklet, bilgisayar, ev eşyası, mobilya ya da tesisat tamiri yapabilirsiniz. Bu şekilde günlük para kazanmaya başlayabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

Yaptığınız işlerin videosunu Youtube ve Instagram hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Böylece hem tamir ettiğiniz için hem de insanlar tarafından izlendiğiniz için para kazanırsınız.

Yazı Önerisi: Youtube Kazanç Hesaplama

Yukarıda bahsettiğimiz günlük para kazanma işlerinden size uygun olanları denemeye başlayabilirsiniz. Sizin bildiğiniz başka yöntemler varsa lütfen yorum kısmında bizimle paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Sıkça Sorulan Sorular

sıkça sorulan sorular
sıkça sorulan sorular

Evde nasıl çalışabilirim?

Freelance çalışarak, oyun oynayarak, anket doldurarak, yazı yazarak, grafik tasarımlar yaparak, sosyal medya yöneterek ve çok daha fazlasını yaparak evden çalışabilirsiniz.

Çok para kazanmak için ne yapmalıyım?

Halihazırda bir işiniz varsa ve ek gelir elde etmek istiyorsanız beceri ve ilgi alanlarınıza göre ekstra işler yapmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde düzenli maaşınızı alırken aynı zamanda ek gelir elde edebilirsiniz. Çok para kazanmak için yapmayı sevdiğiniz ve iyi olacağını düşündüğünüz bir iş bulmakla işe başlayın.

Çalışarak günde en az ne kadar kazanırım?

Günlük kazancınız, yaptığınız işe göre değişiklik gösterir. Anket doldurarak günde 30 TL, ev temizleyerek günde 400 TL kazanabilirsiniz.

Günde 20 dolar kazanmak için ne yapmalıyım?

Günde 20 dolar kazanmak istiyorsanız yabancı sitelere başvurabilirsiniz. Fiverr ya da Swagbucks gibi siteler yaptığınız işe göre size dolarla ödeme yapmaktadır. Yazı yazarak, video izleyerek, anket doldurarak ya da tasarım yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu?
Paylaş
Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Online Eğitim Vererek Para Kazanma

Online Eğitim Vererek Para Kazanma: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Evden Ödev Yaparak Para Kazanmak | 9 Site Önerisi!

Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – Para Veren 32 Uygulama!

Evde Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları 2023 | En Kazançlı 30 Yöntem!

Para Kazandıran Oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar 2023 | Oyun Oynayarak Para Kazan!

Bedava Kripto Para Veren Siteler

Bedava Kripto Para Veren Siteler | Güncel 25 Uygulama!

Daha Fazla Makale

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma 2023 | 8 Site ile Yaz Para Kazan

Dolarla Para Kazanmak

Dolarla Para Kazanmak 2023 | (GÜNCEL) Yöntemler ve Siteler!

Chat GPT Para Kazanma

Chat GPT Para Kazanma 2023 | Bilinmeyen 10 Yöntem!

Twitch Para Kazanma

Twitch Para Kazanma Şartları 2023 | En Popüler 6 Yöntem!

WorldPuan Geçen Yerler

WorldPuan Geçen Yerler 2023 – Siteler, Marketler, Üye İş Yerleri

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan Para Kazanmak 2023 | Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Axie Infinity Para Kazanma 2023 - Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Axie Infinity Para Kazanma 2023 – Oyun Oynayarak Coin Kazan!

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

Telegram Para Kazanma 2023 | En Etkili 8 Yöntem!

X